„Jeseník byl v zápase lepší a soupeři za devadesát minut prakticky nedovolil vážnější ohrožení Vránovy branky,“ hodnotí víkendové klání oficiální web jesenického fotbalu.

Hned v úvodu utkání se však Jeseníku zranil Karel Bajza, jenž musel do nemocnice a závěr střetnutí již sledoval jen jako divák s berlemi.

Do hry poté místo něj naskočil Urban a vynucené střídání nakonec ironií osudu slavilo úspěch, neboť nový muž na hřišti otevřel hlavou skóre – 1:0.

O pár okamžiků později mohl Jeseník navýšit své vedení, když po faulu na Břízu kopal penaltu. Jenže domácí kapitán Plhák nejprve napálil míč do brankáře a z dorážky přestřelil.

Hubený náskok tak vydržel fotbalistům z lázeňského města až do samotného závěru utkání, kdy po slepených trefách Břízy a Kysely upravili skóre do konečné podoby.

FK Jeseník – Sigma Lutín 3:0 (1:0)

Branky: 29. Urban, 87. Bříza, 88. Kysela. ŽK: Plhák, Urban, Mráz – Chrást, Skoumal. Rozhodčí: Šteier – Habermann, Samek. Diváci: 145.

Jeseník: Vrána – Bajza (13. Urban, 74. Minka), Janíček, Cekuras, Zrník – Bráblík, Mráz, Plhák, Planý – Kysela, Bříza (88. Červeňák). Trenér: Bronislav Mlynář.