Skvělý vstup do utkání měl domácí Jeseník. Už ve druhé minutě po chybě stopera otevřel skóre ranou k tyči Vaněk. „Měli jsme dobrý nástup, ale pak jsme byli takoví nervózní a poločas jsme hráli opatrně, bojácně a nepodrželi jsme balon,“ hodnotil trenér Jeseníku Libor Sláma.

I proto jeho tým do přestávky vedení neudržel. Po rohovém kopu srovnal Vojtík. „Bylo to po nedůrazu našich hráčů. Ale pak jsem kluky nabádal, aby se zklidnili, že kvalitu máme,“ říkal Sláma.

David Jílek, Norseman
Trable na cestě do Norska. Potom vybojoval triatlonista Jílek osmé místo na MS

A Jeseník byl ve druhé půli lepším týmem. Šance přicházely, ale gól ne. Kysela hlavičkou do protipohybu trefil pouze tyč. „Nerad hodnotím rozhodčí, ale měli jsme kopat jasnou penaltu, když si Kysela píchl míč před brankářem. Měli jsme tam ještě dva nebezpečné závary, ale branku jsme nedali,“ litoval Sláma.

Jeho tým tak nenavázal na pohárovou výhru z MOL Cupu proti tomuto soupeři a pouze s ním remizoval 1:1.

„Věděli jsme ale, že bude těžké nad nimi vyhrát dvakrát po sobě. Přijelo jiné mužstvo, zkušenější. Tehdy nebyli kompletní. I tak jsme sahali po třech bodech a myslím, že jsme si je zasloužili. Bohužel máme jen jeden. Přesto jsem kluky pochválil. Hráli dobře a nechali na hřišti všechno,“ uzavřel Libor Sláma.

FK Jeseník - MFK Slavoj Bruntál 1:1 (1:1)

Branky: 2. Vaněk - 35. Vojtík.

Rozhodčí: Godfryd - Malý, Schneider. ŽK: Vajda, Macura, Ma. Bráblík, Furik, Krézek, Mi. Bráblík - Hapka, Modelský, Schwarz. Diváci: 256

Jeseník: Vajda - Janíček, Cekuras, Macura, M. Planý, Ma. Bráblík, Kysela (75. S. Planý), Krézek, Vaněk (66. Červeňák), Bouchal (81. Mi. Bráblík). Trenér: Libor Sláma.