Máme za sebou týden od konce sezony, ve které jste uhráli svůj nejlepší výsledek v klubové historii. Jaké byly oslavy?

Hned poté, co jsme dohráli v Bludově, jsme nasedli do aut, dojeli do Bernartic na hřiště a tam jsme už měli přichystané nějaké občerstvení. Bylo i pivečko a nějaká ta štamprlička. Přišli za námi i fanoušci a hráči béčka. Já jsem šel domů dříve, kluci tam ale poseděli až do rána.

Protože čas neúprosně utíká a nová sezona už pomalu začíná klepat na dveře, pojďme teď už do současnosti. Udály se, nebo se alespoň chystají, nějaké změny v kádru?

Oficiálně zatím máme jeden odchod. Peter Kaleja jde do Žulové v I. B třídě. Jinak kádr zůstává stejný. Jedná se ještě o jednom odchodu, ale to je zatím 50 na 50. Dále má prostějovský dorost zájem o mladého Filipa Machů. A toho bychom samozřejmě pustili, není proč mu bránit ve štěstí. Co se týče příchodů, tak ty by měly být tři.

Vaše největší hvězdy, jako jsou Peter Červeňák či Petr Kutal, tedy s vámi budou pokračovat?

Ano, je to tak. A to i přesto, že jim nějaké nabídky z jiných klubů přišly. Ani jsme je ale nemuseli přemlouvat, oni sami totiž nemají zájem kamkoli odcházet. Střední záloha ve složení Červeňák, Kutal a Daniel Žiga tedy zůstává kompletní. A za to jsem opravdu velmi rád.

Přesuňme se nyní do blízké budoucnosti. Kdy hodláte začít s přípravou a jakou by měla mít podobu?

Tento týden ještě nezačneme. V sobotu se totiž jakožto fotbalisté budeme angažovat na obecní pouti. V tom příštím už ale počítáme se čtvrtkem. No a co se týče té podoby, tak bychom měli trénovat třikrát týdně na našem hřišti. Nemáme v plánu ani nikam jezdit. Máme už také domluvené i nějaké přáteláky. Ty by měly být nejspíš dva, a to 27. července a 3. srpna. Ten první bychom dle všeho měli odehrát doma proti Městu Albrechtice.

Vím, že v zimě jste měli přípravu nějakým způsobem rozplánovanou, nakonec jste ale po naléhání hráčů začali výrazně dříve. Probíhalo to podobně i teď?

No málem ano (smích). Ti by si nejraději šli zahrát fotbálek už tento pátek. Já jsem jim ale řekl, že přece mají rodiny, venku je hezky, tak ať s nimi jdou třeba někam na výlet. Vždyť je to jen nějakých deset dní. A možná, že v té zimě se nám to i trochu vymstilo. Začali jsme chodit na hřiště už před Vánoci a pak se nám začátek jara vůbec nevyvedl. Na druhou stranu mě ale jejich zápal samozřejmě těší.

Největší problém vám v uplynulé sezoně dělala obranná činnost, o čemž svědčí i vaše skóre 105:69 (čtvrtý nejvyšší počet inkasovaných gólů, pozn. red.). Máte v plánu se na ni během tréninků zaměřit více?

On byl největší problém v tom, že náš kapitán Martin Červeňák, který zároveň hraje ve stoperské dvojici s Tomášem Dubovanem, měl něco s ledvinami a byl dlouho mimo kvůli operaci. A než se dostal znovu do formy, tak to chvilku trvalo. Za něj musel několikrát zaskakovat Franta Mohapl, který byť nehrál špatně, nebylo to ono. Mnoho našich dalších obránců jsou v podstatě předělaní krajní záložníci. Takže v té obraně sice hrají, ale mají tu mentalitu takovou, že chtějí v jednom kuse valit dopředu. A když se inkasují dvě branky, tak se prostě vyhraje 5:2.

S plným uzdravením Martina Červeňáka si tedy slibujete, že by to i směrem dozadu mohlo být lepší?

Doufám, že ano. Bylo to znát, už když v posledních kolech hrál v plné síle. Teď si v přípravě, jak je jeho zvykem, dá znovu pořádně do těla. Navíc nás mají posílit dva hráči se zkušenostmi z divize a jeden místní kluk, klasický levý bek, který hrál dlouhé roky v Jeseníku a nyní se po roce k fotbalu vrací.

Můžete už prozradit jejich jména?

Ty bych raději ještě neříkal. Jednak to ještě není úplně stoprocentní a zároveň také chci, aby to bylo překvapení jak pro fanoušky, tak i pro soupeře. V sobotu to ale už bude definitivní.

Platí, že obhájit velký úspěch je mnohem těžší, než ho dosáhnout poprvé. S jakými ambicemi vlastně půjdete do nové sezony?

Minulý rok jsem říkal, že se chceme zachránit, nyní už budeme chtít vystoupat co nejvýš. Víme už totiž, že to jde. A když se pořádně připravíme a půjdeme poctivě zápas od zápasu, tak se to určitě podařit může. Na druhou stranu je pravda, že k nám spadly týmy jako Litovel, Určice nebo Velké Losiny a nebude to vůbec jednoduché. My se ale budeme pořád držet svého a slibuji, že nevypustíme ani jediný zápas. Neříkám, že skončíme znovu druzí, třetí nebo snad dokonce první. Známe ale svou sílu a skončit třeba třetí od konce by pro nás bylo opravdu velké zklamání.