„V týmu je už od doby, co jsem k němu přišel, vidět velký zájem, chuť a odhodlání. Bohužel nás ale po celou dobu sužovala spousta zranění. Navíc byli dva stěžejní hráči vykartování na tři zápasy. Nemohu říct úplně přesně, zda se to změnilo až s mým příchodem, anebo tomu tak bylo i předtím, přece jen jsem s těmi kluky nebyl," říká kouč Jiří Silný, který tým převzal ve chvíli, kdy měl na svém kontě pouze jeden bod a také hrozivé skóre 3:20.

Nyní je už na tom bludovský celek o něco lépe. Během dalších sedmi zápasů totiž nasbíral celkově osm bodů, zvedl se z poslední čtrnácté příčky na dvanáctou a i skóre 13:38 vypadá alespoň opticky trošičku lépe. I tak je zde ale jedna věc, se kterou trenér být spokojený nemůže. „Vytvářeli jsme si spoustu šancí, které jsme ale neproměňovali. Kdyby byla koncovka lepší, máme i bodů mnohem více. To ale moc bohužel natrénovat nejde. Je to přece jen věc instinktu, předvídavosti a ještě něčeho navíc, co by v sobě hráči měli mít," popisuje.

TJ Sokol Lesnice
Chceme, aby lidé viděli, že to v Lesnici děláme dobře, říká její kouč Knobloch

Kluci chtějí trénovat více

A jak to v Bludově, městečku se zhruba 3000 obyvateli, bude vypadat s blížící se zimní přípravou, která, oproti mnohým jiným týmům soutěže, začne už z kraje ledna? „Začínáme dřív, protože máme veliký fyzický deficit. Jsem ale rád, že kluci sami chtějí více trénovat. Máme už také domluvenou řadu přípravných zápasů. Hodně také bude záviset na tom, jaká bude zima. Jsme tady přece jen trošku na severu a podmínky jsou tady mnohem horší, než třeba v Olomouci," vysvětluje.

„Po herní stránce se zaměříme na nácvik standardek. Na ty se vlastně zaměřujeme už od mého příchodu. A také na útočné herní kombinace. Je nám totiž k ničemu, když nás chválí za hezký fotbal, když nedáme gól. Mám také zkušenost, že když hrajete špatně a vyhrajete 1:0, tak vás všichni klepou po ramenou. A potom zase hrajete dobře, prohrajete 1:3 a ti samí lidé vám nadávají," dodal.

Bludov si zakládá na svých

Bludovské hráče může také těšit, že si nebudou muset na jaře zvykat na téměř žádné nové tváře. „Bludov je vesnice, která si zakládá na domácích hráčích. Hrají za ni kluci, kteří na ni mají nějakou návaznost. Samozřejmě ale nějaká jména v hlavě nosím. Budou ale maximálně dvě," popisuje 55letý kouč.

TJ Sokol Bernartice
Kouč Bernartic: Stále je cílem hlavně záchrana. Na postup by ale klub peníze měl

Sestup? Ten si nepřipouštím

Jak už bylo řečeno, je Bludov na dvanáctém místě s osmi body na kontě. Třináctá Libina pak má jen o bod méně a poslední Náměšť na Hané zase jen o další bod méně. S jakými plány se tedy Silného svěřenci chystají do jarní části, kterou odstartují v neděli 24. března doma proti jednomu z největších podzimních překvapení, Pivínu z okresu Prostějov?

„Možná jsem hodně ješitný, ale absolutně si nepřipouštím, že bychom mohli spadnout. A samozřejmě, čím výše v tabulce budeme, tím budu spokojenější. Jsem ale realista a vím, že je to kolem nás strašně natlačené. Budeme tedy chtít hrát co nejlépe s těmi týmy okolo nás. Určitě se nemůžeme rovnat třeba s Olešnicí," uzavřel Jiří Silný.