„Mohlo by to být lepší. Samozřejmě se jako spousta dalších klubů potýkáme s tím, že je dost hráčů studijně či pracovně vytížených, ale jsou i tací, kteří by trénovat mohli, ale nechtějí," povzdechl si na úvod lesnický kouč Jan Knobloch, který ale ihned nato dodal: „I tak nás ale nechodí úplně málo, zhruba okolo patnácti. Navíc přístup těch, kteří chodí, je dobrý. A už třetím rokem je takovým oživením úterní cvičení s fitness trenérkou."

To, co čtvrtý tým minulé sezony na podzim trápilo asi nejvíce ze všeho, byla obrovská spousta zraněných a nemocných. Nyní to ale vypadá, že by se po této stránce mohlo v Lesnici začít blýskat na lepší časy. „Momentálně jsou všichni kluci zdraví a nebude proto třeba do kádru nějak sahat. Doufám tedy, že už se nám takové lapálie jako na podzim vyhnou. V pohodě už je snad i kapitán Balvín. Začal s námi přípravu a dokonce se mu už podařilo shodit dvanáct kilo," libuje si.

Nabrat sílu, zlepšit mušku

Příprava už v aktuálně jedenáctém týmu tabulky jede celých deset dní, stále je ale teprve na svém začátku a čeká ji postupný vývoj. „V prvním měsíci budeme pouze nabírat kondici. Od 6. února pak máme domluvené tréninky v Zábřehu na umělce, kde už přejdeme čistě k balonu. V půlce února pak máme čtyřdenní soustředění v Pustých Žibřidovicích, které skončí společným teambuildingem," popisuje kouč, který se dle svých slov ve svém oboru snaží stále zlepšovat, a proto jezdím sledovat tréninky třetiligového Zlínska.

TJ Sokol Bernartice
Hráči Bernartic odmítli volno a na jarní část se připravují už od prosince

Další věcí, která lesnické hráče srážela dolů i přesto, že jejich herní projev vůbec nebyl špatný, byla slabá koncovka. Ač totiž mnoho týmů přehráli, ztroskotali na množství spálených šancí. Tomu odpovídá i pouhých patnáct nastřílených branek, což je celkově druhý nejnižší počet hned po jejich tabulkovém sousedovi - dvanáctém Bludovu. „Nevím, jestli jsme schopni to nějak natrénovat, ale budeme na tom rozhodně pracovat. Naše produktivita se prostě musí zlepšit," říká Knobloch.

Snaží se okres přeplácet?

Ten si pak v další fázi rozhovoru pochvaloval i fakt, že do týmu sice nikdo nový nepřišel, na druhou stranu z něj ale také nikdo neodešel a on tak bude moci pokračovat v již nastolené cestě. Poté ale dodal, že se dějí i jisté nekalé věci, které ho lidsky mrzí a vlastně jim ani nerozumí.

„Bohužel, některé týmy z okresního přeboru lákají naše hráče s příslibem 2000 korun za odehraný zápas. To mi hlava jednoduše nebere. Ještě navíc, když jsou v tom zainteresovaní někteří naši bývalí hráči," mávl jen rukou.

„Vážím si ale toho, že i přes zajímavou finanční nabídku naši kluci nechtějí jít o dvě třídy níže a stále si udržují motivaci hrát A třídu. A to i přesto, že u nás mají placené jen cesťáky. U nás v klubu dostávají odměnu,  a to ještě symbolickou, pouze trenéři. Od přípravky až po A-tým stejnou," dodal ještě.

Fotbalisté Rapotína doma porazili Čechovice 2:1.
Statistiky KP: Kde fotbal táhne a kdo je zlým či železným mužem soutěže?

Vzhůru za záchranou a klidným středem

Jarní část načnou Lesničtí 24. března na domácím hřišti proti pátým Troubelicím a poprvé ven pojedou o týden později, když zamíří na půdu poslední Náměšti na Hané. Jaké jsou tedy jejich ambice? „I přes loňské čtvrté místo jsem se pořád snažil zůstávat nohama na zemi. Cíl tak je stále stejný, a to udržet I.A třídu. Ta soutěž je parádní, baví nás a pro Lesnici je to vrchol možného. Ideální by bylo držet se někde mezi osmým a desátým místem," uzavřel Jan Knobloch.

Přípravné zápasy Lesnice:

10.2. vs Konice (Uničov, 13:00)
17.2. vs Slavonín (Šumperk, 13:00)
24.2. vs Česká Ves (Šumperk, 15:00)
2.3. vs Vikýřovice (Šumperk, 15:00)
9.3. vs Pňovice (Uničov, 15:00)
17.3. vs Šumperk B (Šumperk, 19:00)