„Upřímně, to, že se mi bude takovým způsobem dařit, jsem opravdu vůbec nečekal. Ani moc nevím, čím to může být dáno. Možná ale skvělými spoluhráči. Přišel Rosťa Faltýnek a parádně nám rozdává míče do gólových akcí," pochvaluje si tento mladý loštický talent, jehož fotbalovým vzorem je fenomenální Sigmák aktuálně válející za pražskou Slavii a také reprezentaci Mojmír Chytil.

Mikuláš Mikeš strávil ve svém dosavadním fotbalovém působení i necelý rok v mládežnických výběrech olomoucké Sigmy. Na první pohled by se tak dalo říci, že potřebné dovednosti, které nyní předvádí mezi dospělými v dresu Loštic, nabral zde. Pravda je ale docela jinde.

„Sigma byla celkem dobrá škola, ale ne co se týče hry v útoku. Byl jsem tam totiž brankářem. Zlom pak nastal v dorostu, kdy jsme se začali v Lošticích spojovat s Mohelnicí a tam jeden brankář v mém věku už byl," šokoval tento ostrostřelec, který v civilním životě studuje obor Oprava zemědělských strojů na střední škole technické a zemědělské v Mohelnici. Potom ještě dodal, že ještě předtím hrával v poli pouze v rámci přípravek.

A jak to vlastně měl v tomto ještě dost mladém věku s přesunem do mužského fotbalu, ve kterém zažívá svou první sezonu? „Nejtěžší bylo srovnat se se zvýšeným důrazem, větším počtem soubojů a také s mnohem vyšší rychlostí hry. Nemusel jsem ale před touto sezonou nic moc velkého měnit. Začal jsem si na to už totiž zvykat od svých třinácti, když mě otec začal brávat na tréninky s muži," líčí střelec Loštic a fanda pražské Slavie.

A právě jeho otec, Josef Mikeš, je zároveň i jeho hlavním trenérem dodnes. Tento fakt by někdy a někde nemusel dělat úplně dobrotu, Mikuláš však se smíchem a pokrčením ramen pouze řekl, že to mezi nimi jak na hřišti, tak i mimo něj, funguje dobře.

A to je důležité, jelikož už zítra čeká aktuálně pátý celek tabulky další důležitý zápas o to, aby si své postavení udržel. A k němu se vydá na trávník aktuálně jedenáctého Protivanova vedeného známým koučem a fotbalovým nezmarem Miroslavem Takáčem, který v minulém kole dokázal porazit sedmý Plumlov.

A Mikuláš Mikeš už ví, že to rozhodně nebude nic jednoduchého. „Protivanov má ve svém kádru opravdu důrazné hráče a souboje s nimi nejsou ničím jednoduchým," řekl jenom stručně borec, který si dle svých slov do budoucna pomýšlí na divizi či snad dokonce i MSFL.