„Každý zápas je těžký a tady se k tomu přičetlo i dlouhé cestování. Na hřišti už jsme ale prodali to, co jsme trénovali a všichni jsme se v posledním kole snažili podat co nejlepší výkon. A rozhodně to nebylo tak jednoduché, jak může napovídat skóre. Zlaté Hory nejsou vůbec lehký soupeř a nedaly nám nic zadarmo," popsal Jakub Laštůvka ve zkratce posledních 90 minut v této sezoně.

On sám se na pětibrankové demolici soupeře podílel třemi brankami. Nejdříve hned po přestávce, ve 46. minutě, zvýšil na 3:0 po pěkné týmové kombinaci, po které zasekl míč, tím se zbavil soupeře a nechytatelně vystřelil. Potom v minutě 55. navýšil už na 4:0 poté, co mu přihrál Ondřej Michalička a on postupoval sám od půlky hřiště.

A nakonec v minutě 77. utnul všechny domácí naděje na vyrovnání závěrečným gólem na 5:2, když po průnikové přihrávce postupoval jeden na jednoho proti brankáři Čechovskému a nedal mu šanci. „Ještě teď musím kvůli tomu donést na závěrečnou nějakou flašku," smál se student střední odborné zemědělské školy v Šumperku.

Kdyby nám někdo před třemi lety řekl…

O postupu pro Nový Malín bylo jasno už před posledním kolem, kdy se ještě nalézal na čtvrté pozici. Jak první Mikulovice, tak druhá Žulová a v té chvíli ještě i třetí Řetězárna Nová Ves totiž cestu vzhůru odmítly. Postupující tak tedy vzešel až ze třetího místa.

„Pro obec to je určitě úspěch. Ani nevím, kdy se tady naposledy I. A třída hrála. A kdyby nám někdo před třemi lety, když jsme spadli do okresního přeboru řekl, že za tři roky budeme v A třídě, určitě by mu nikdo z nás nevěřil," usmívá se a hned nato dodal i novomalínský klíč k úspěchu: „Byl to náš široký kádr. Když se někdo zranil, měli jsme na jeho post odpovídající náhradu."

Po pouhých třech letech hned dva postupy

Jakub Laštůvka má také za sebou svou první sezonu odehranou mezi muži, kterou zvládnul na výbornou. O tom mimo jiné vypovídá i jedenáct zářezů na jeho střeleckém kontě. To ale není všechno. V osmi zápasech si totiž zakopal i za dorost, který s plným počtem výher ovládl dorostenecký okresní přebor.

Během těchto pouhých osmi startů si Laštůvka připsal téměř až neuvěřitelných 21 přesných zásahů a v tabulce střelců se umístil na třetí příčce. Celkově tak v již skončené sezoně odehrál 34 střetnutí, zaznamenal v nich 32 vstřelených branek a užil si dva postupy.

„Nemůžu jinak, než být spokojen. I vzhledem k tomu, že jsem většinou hrával dva zápasy týdně. Hodně jsem těžil z kvalitní letní i zimní přípravy. S muži i dorostem jsme to neměli vůbec lehké, trenéři nás ale připravili výborně," popisuje borec, který následně přiznal, že se závodně fotbalu věnuje od svých patnácti, takže teprve tři roky.

„Tohle je tudíž pro mě zatím ten naprosto největší úspěch. Předtím mi stačilo si jít jen tak zakopat, ale kluci s trenérem mě nakonec překecali. A tak jsme se nějak domluvili a bylo to asi dobře," usmívá se fanoušek Manchesteru City a také obdivovatel hvězdného Portugalce Cristiana Ronalda a Brazilce Neymara.

Chceme skončit do pátého místa

Nyní už ale dorost půjde definitivně stranou a před Laštůvku i celý Nový Malín se už na začátku srpna postaví nová překážka a výzva v jednom - šestá nejvyšší česká fotbalová soutěž nazvaná I. A třída.

„Očekáváme těžší soupeře, věřím ale, že máme na to se porovnávat s těmi nejlepšími. Pokud chcete být vy ten nejlepší, tak to ani jinak nejde. Očekávám tedy sice, že proti nám budou stát daleko zkušenější a lépe fyzicky vybavení hráči, my ale pro dobré umístění, alespoň do pátého místa, uděláme všechno. To je teď i moje největší fotbalová ambice," uzavřel Jakub Laštůvka.