„Terén byl těžký, zápas ale, podle mě, vyrovnaný. A remíza spravedlivá. V prvním poločase jsme byli trošku lepší a podle mě bylo trochu nespravedlivé, že jsme nedali žádný gól a Pivín ano," říkal po zápase tento 33letý borec.

„Ten nám bohužel úplně nestačí. Na druhou stranu jej ale máme zvenku a od soupeře, který je v tabulce vysoko. Jsme teď navíc v situaci, kdy už musíme sbírat každý bodík," dodal s dovětkem, že na soupeři nešla cítit ani nervozita z toho, že předtím prohrál třikrát v řadě.

Celek Lesnice je takovým nekorunovaným remízovým králem celé soutěže. Z 24 zápasů totiž bral jeden bod hned v celé polovině případů. „Opravdu nevím, proč tomu tak je. Asi holt nedáváme moc gólů a na druhou stranu jich ani moc nedostáváme. Jsme holt spíše takoví obranáři a z toho důvodu hodně zápasů končí výsledky 0:0, 1:1 a tak podobně," říká a fakta mu dávají za pravdu. Co se totiž týče inkasovaných gólů, je na tom jeho tým opravdu skvěle a po suverénní Olešnici jich dostal, ještě společně se svým posledním pivínským soupeřem, nejméně.

Radost pivínských fotbalisů po gólu na 2:1 do sítě Lesnice | Video: Deník/David Kubatík

Lesnické však trápí úplně opačný problém. Do branek svých soupeřů totiž dostali pouze 27 míčů, což je suverénně nejhorší počin z obou skupin olomoucké I. A třídy. Stejně je na tom pouze dvanáctý celek té druhé z Lipníku nad Bečvou.

Není proto divu, že se svěřenci kouče Knoblocha budou nejspíš až do posledního kola houpat nad propastí s názvem I. B třída a rozhodně tak nenavážou na sezonu minulou, ve které dosáhli historického úspěchu a skončili čtvrtí.

„Opravdu těžko říct, proč jsme se tak propadli. Žádní hráči nepřišli ani neodešli. Prostě nám to tam nepadá. Neřekl bych ani, že by přišlo nějaké uspokojení. Všichni se snažíme makat, co to jde. Hlavní je se z toho nezbláznit a jít dál zápas od zápasu. Nějak to dopadne," krčí rameny.

Musím pořád makat

Ondřej Smyčka je i přes svůj již vyšší věk stále pro tým hodně platný. Jak se mu to daří? „Už jsem trošičku starší a všechno mě to na druhý den bolí o něco více. Snažím se ale stále makat a ty mladé kluky na hřišti prohánět. Přece jen už i my máme v kádru hráče o deset až dvanáct let mladší, takže bez poctivého tréninku by to nešlo," přiznává.

Do Paseky? Ideálně už zachráněni

Situace se má tak, že o úroveň dolů letos sestoupí buď jeden, ale možná i tři poslední celky. Lesničtí jsou sice nyní na desáté příčce čtrnáctičlenné tabulky, jejich náskok na soupeře pod nimi je ale naprosto minimální. Jedenáctý Bludov za nimi zaostává pouze o skóre, Protivanov s Náměští na Hané ztrácí bod a své jisté už má pouze Libina s body šestnácti.

V předposledním kole Lesnické čeká právě dvanáctý Protivanov a v tom posledním pak cesta na hřiště třetího celku tabulky z Paseky. Mají tedy jisté pouze to, že nic jistého nemají. A to Ondřej Smyčka potvrzuje i v závěru své řeči: „V Pasece moc nevyhráváme a ani to hřiště tam moc rád nemám. Proto doufám, že už tam pojedeme s jistotou záchrany. Do zápasu s Protivanovem proto dáme úplně vše. Herně na tom po celé jaro nejsme vůbec špatně, o čemž svědčí i remíza s Olešnicí, kde jsme s trochou štěstí klidně mohli i vyhrát."