„Ze začátku sezony jsme měli celkem smůlu. Zranil se nám totiž klíčový střední záložník Stavinoha a taktéž klíčový útočník Varga. Hlavní zlom ale nastal v tom, že jsme oživili kádr řadou mladých fotbalistů, kteří nám přinesli do hry pohyb a aktivitu, díky čemuž jsme zpevnili obranu a byli najednou schopni vyhrávat i vyrovnané zápasy, což nám předtím nikdy nešlo," popisuje asistent hlavního kouče Antonína Červenky Petr Vylíčil.

Klesá kvalita soutěže?

Letošní ročník soutěže je specifický svou až nezvyklou vyrovnaností, když první tři celky mají nasbíráno shodně 23 bodů, čtvrtá Ruda nad Moravou získala jen o jeden méně a Žulová na pátém místě na ni ztrácí jen další dva. Zároveň ze své pozice má pak pouhopouhý tříbodový náskok na desátý Sudkov a pětibodový na dvanáctou Oskavu. „Právě díky tomu jsme se z posledního místa rychle prodrat až na to páté. A stejně to nejspíš bude pokračovat i na jaře. Po pěti kolech můžeme být zase úplně někde jinde," uvedl Vylíčil.

Petr Čuj se svým synem Jakubem
Kouč Mikulovic: Nikdo tu není Ronaldo, hrát se bude podle docházky. A co postup?

„Jednak si myslím si, že je to tím, že ty manšafty jsou už dlouho spolu a nikdo nemá koho jak překvapit. A dále, ač to nejspíš moc lidí neslyší rádo, se dle mě snížila kvalita soutěže tím, že špičkové týmy, jako třeba Bernartice, odešly. Došlo také k poklesu výkonnosti Mikulovic a třeba Česká Ves a Bohdíkov se už za ta léta úrovni B třídy přizpůsobily. Jinak ale spodek tabulky byl vyrovnaný vždycky," dodal ještě.

Musíme týmu poděkovat

S čím ale může být tento 42letý kouč a celý zbytek trenérského štábu spokojený, je přístup jeho svěřenců. Sám totiž říká, že po konci podzimní části sezony přerušili v Žulové přípravu jen na pouhý měsíc.

„Díky omlazení kádru přišla nová energie. Trénujeme jednou týdně a jsme zrovna ve fázi nabírání kondice. A až se oteplí, začneme trénovat i dvakrát týdně. Když to srovnám s minulými roky, tak musíme všichni celému týmu za jeho snahu poděkovat. Doufáme, že se ta usilovná práce zúročí i na jaře," usmívá se a doplňuje ještě, že Žulová možná vyrazí i na soustředění, které je však kvůli pracovnímu vytížení zatím pouze v úvahách.

Většina změn již proběhla

Každý tým má pak nějakou svou achillovu patu. A Vylíčil přiznává, že tou žulovskou je stále, i přes značné zlepšení v posledních zápasech, bránění standardních situací. A ono zlepšení přišlo právě s omlazením a naskočením na vítěznou vlnu. I kvůli této masivní obměně tak nyní v městečku na Jesenicku s necelými 1200 obyvateli již k žádným větším změnám docházet nemusí. „Uvažujeme už jen o doplnění jedním, maximálně dvěma hráči," upřesnil Petr Vylíčil.

Antonín Mura
Divizní ambice nejsou. Kouč Mura skončil v Rapotíně, klub má náhradu

Postup? Výhledově

A s jakými cíli se Žulovští chystají do druhé poloviny soutěže, která pro ně začne v neděli 24. března doma proti předposlední Zvoli? „Před každou sezonou máme cíl podobný, a to pohybovat se do třetího místa. A myslím, že pokud navážeme na konec podzimu, tak to klapne. Nové vedení také uvažuje o postupu. Ne ale teď, nýbrž výhledově. Je to dost ovlivněno tím, že skutečně chceme stavět na klucích tady z okolí. A po postupu bychom museli přivést posily i odjinud," uzavřel asistent trenéra Žulové.

Přípravné zápasy Žulové:17.2. vs. Javorník (12.30)
2.3. vs. Černá Voda (14.00)
16.3. vs. Jeseník B