Jak byste, nyní už s odstupem, zhodnotil uplynulou sezonu? Jak moc byla pro vás náročná?

No bylo to prostě těžké. U většiny těch kluků bylo vidět, že vyrostli z okresu a prostě na to nemají. Nejsou to hráči, kteří by přišli z vyšších tříd, jako tomu bylo u většiny našich soupeřů. Jednoduše se do I. A třídy postupně vykopali a tohle byl jejich vrchol.

A co vím, tak jste měli i hodně problémů se zraněními…

Ano, je to tak. Dva klíčoví hráči měli během sezony problémy s koleny a museli v podstatě přestat hrát. Dále se na to nalepila i řada menších zranění, sice není nic nenormálního, ale v kombinaci s těmi většími to už šlo prostě znát.

Byl i navzdory tomu, co říkáte, v týmu někdo, kdo vás nějakým způsobem příjemně překvapil?

Žádní jednotlivci asi ne. Musím ale říct, že kluci jako tým se opravdu snažili. To jde vidět i na výsledcích, že jsme neprohrávali nějakými vysokými rozdíly. Skoro vždycky to bylo o gól nebo o dva. Za tohle má celý tým můj obdiv, protože kolikrát byli hráči dokopaní, sedření a bylo na nich vidět, že prostě makají a dávají do toho všechno.

Dobře. Nyní by mě zajímalo, kdy plánujete začít s přípravou na novou sezonu.

To je zatím bohužel na mrtvém bodě. Já jsem totiž už s trénováním chtěl skončit, vypadá to ale, že trenér, se kterým jsme už byli domluveni, nakonec nepřijde. Asi to vzdal. Budu asi tedy muset pokračovat, popravdě se mi ale do toho už moc nechce. Jinak tedy plánujeme začít někdy v příštím týdnu, protože už je nejvyšší čas. Zatím jsme ale vůbec neřešili přípraváky.

Bavili jste se alespoň, jak to vypadá s kádrem? Přijdou nějaké změny?

Bavili. Měli by nás posílit dva borci z Oskavy, která se letos přihlásila jen do okresu, a dále jeden hráč z Jindřichova. Na druhou stranu nám ale odešel Bartoněk do Rapotína a Petřík se vrátil zpátky do Šumvaldu. U něj to, abych se přiznal, trochu nechápu. To byl hráč, který měl na I. A třídu bez problémů a nyní jde hrát až tu třetí. Našeho dorostence Sládka si pak stáhnul Šumperský dorost.

A co nějaké doplnění z béčka?

Kluci z béčka s námi samozřejmě jsou a jezdí s námi na střídačku. To ale bohužel adekvátní náhrada není.

Co očekáváte od příští sezony v I. B třídě?

Tak to si vůbec netroufám říct. Jsme totiž stále na mrtvém bodě, co se týče trenéra. Zatím to opravdu vypadá, že se k tomu budu muset vrátit já a uvidíme, jak to dopadne. Jinak tedy doufám, že alespoň v té první polovině tabulky budeme. Přece jen, to zdravé jádro tam zůstalo. Nutně však potřebujeme střelce, tak doufám, že se někdo uchytí. V tomto směru se zatím dobře jeví mladý Beneš, tak doufám, že nám ho nikdo nesebere. Dále by se nám určitě chodil nějaký solidní brankář, který by nás dokázal podržet. Dobří gólmani a spolehliví střelci jsou prostě nedostatkovým zbožím.

Když to tak poslouchám, tak se prostě musím zeptat. Jak to vidíte s libinským fotbalem do budoucna?

Tak to si myslím, že nebude až tak špatné. Budeme prostě muset překonat tuhle ne úplně nejlepší dobu, ale už za pár let bychom měli mít velice kvalitní kluky ze starších žáků, kteří teď vyhráli svou soutěž a jejich trenér se posunul k dorostu. Ten se dosud moc neřešil, tak konečně bude nějak normálně veden. O budoucnost se tedy úplně nebojíme. Možná se časem i žáci s dorostem spojí v jeden tým, zatím ale máme u nás v klubu všechny kategorie, ať už je to mladší a starší přípravka, mladší a starší žáci a také dorost.