V podzimní části sezony naskočil Jaroslav Janíček do dvanácti zápasů I. A třídy. Za Troubelice v nich vstřelil jediný gól, přesto v zimní přestávce povýšil. Ve čtyřiadvaceti letech si poprvé vyzkoušel krajský přebor, zájem o něj totiž projevil Postřelmov, kam přestoupil.

„Chci se posouvat pořád dál. Zdálo se mi, že stojím pořád na místě a chtěl jsem to změnit. Přišla nabídka z Postřelmova a já jsem neváhal, byl to pro mě nový impuls. Navíc mě lákalo hrát vyšší soutěž,“ popisoval Janíček.

Hned se prosadil do základu, v druhém utkání přispěl brankou k výhře nad Velkými Losinami. O týden později se radoval dvakrát při vítězství v Rapotíně. Nejprve se prosadil krásně střelou na zadní tyč z hranice šestnáctky, poté proměnil s přehledem pokutový kop.

„Jsem za góly rád, ale věřím, že příležitostí bude víc. Na penaltu jsem si věřil, máme to tak, že kdo si věří, tak si ji vezme. Kluci mi dali důvěru a shodli se, že budu kopat. Zachoval jsem klid a počkal si na pohyb gólmana, popisoval.

V Postřelmově jej tak přijali dobře. „Zapadl, je to fajn pracovitý kluk, který trénuje. Přeškolil jsem ho na krajního wingbeka, což nikdy nehrál, ale pere se s tím statečně. Má čísla, je gólový. Určitě má na čem pracovat, ale jsem s ním spokojený,“ řekl na adresu zimní posily trenér Postřelmova Radim Netopil. „Všichni jsou přátelští a jsme na podobné vlně, takže nebyl problém. Za přijetí a první gól plánuji donést pálenku od nás z vesnice. To je medicína k nezaplacení,“ potvrdil Janíček.

A nová pozice? „Adaptoval jsem se skvěle, vždy jsem v minulosti hrával spíše zálohu, takže se tam cítím jako doma. Nová pozice je super, evidentně mi sedí. Rád vymýšlím přihrávky a doplňuji ofenzivu,“ komentoval po třech odehraných utkáních.

I přes povedený start ale přiznal, že rozdíl mezi soutěžemi cítí. „Pociťuji docela velký skok. Nejprve jsem si říkal, že to nebude až takové, ale jsem překvapený. Největší rozdíl je v přípravě na trénincích, musel jsem hodně máknout a dohnat spoustu věcí. Rozdíl je i v taktice,“ porovnával Janíček I. A třídu s krajským přeborem.

„Momentálně bych se chtěl s Postřelmovem umístit co nejvýš, ale do budoucna se nebráním vyzkoušet i vyšší soutěže,“ dodal ke svým ambicím.

Nabízí se pak otázka, zda o víkendu nenastřílí hattrick. Má za sebou tři zápasy a góly na jeho kontě v nich postupně naskakovaly. Nejprve nedal žádný, potom jeden a naposledy dva.