Start do soutěže měl přitom Jeseník skvělý. V prvním kole zvítězil na hřišti Dolan 3:2 a vypadalo to, že mu střílení gólů nebude dělat sebemenší potíže. Přesnou mušku ale bývalé divizní mužstvo nepotvrdilo před svými fanoušky.

První vážné komplikace nastaly už v 17. minutě, kdy Sigmu poslal do trháku Tomáš Konečný. Necelou čtvrt hodinu po něm upravil na 0:2 Vojtěch Šoupal, jeden z největších favoritů letošního přeboru Olomouckého kraje byl rázem na koni.

„Na začátku to vypadalo, že máme utkání ve svých rukou, byli jsme lepší na míči. Ale u toho se nám nepodařilo zůstat,“ smutnil hrající kouč Jeseníku Jakub Karakasidis. „Když přišly šance, nedokázali jsme je proměnit a zároveň jsme dělali spoustu hrubek směrem dozadu. Soupeř pak chyby trestal.“

Na přestávku odcházela parta z okresu Olomouc dokonce s náskokem o tři zásahy, domácí trápení ještě prohloubil Martin Schön.

„Ale o pauze jsme se ještě v kabině hecovali, abychom s výsledkem něco udělali,“ ujišťoval Karakasidis. „Bohužel hned na začátku druhé půle nám soupeř dal gól po dalším brejku a spadla na nás deka. Dokonce jsme neproměnili ani penaltu, nebylo nám přáno. Byl to smolný a nepovedený zápas, musíme se z toho do příště oklepat,“ věděl.

Výhru Lutína v poměru 4:0 pečetil svou trefou Tomáš Los. Zatímco Jeseník po vítězství v Dolanech schytal první porážku, Sigma rozjela ročník ve velkém stylu. Z prvních dvou duelů vytěžila plných šest bodů při jednoznačném skóre 8:1.

Příští klání čeká jesenické fotbalisty v sobotu 18. srpna, od 16.30 hodin se představí na trávníků Hněvotína.

Dohromady 117 závodníků z několika zemí absolvovalo srpnový výjezd na Praděd.
Na Pradědu se lyžovalo i v létě. Závodili Češi, Němci či Afričané

FK Jeseník – TJ Sigma Lutín 0:4 (0:3)

Branky: 17. Konečný, 30. Šoupal, 37. Schön, 51. Los. Rozhodčí: Heger – Kylar, Foral. ŽK: Keltner, Vráblík, Vavrač – Brhel, Konečný, Los. Diváci: 174.
Jeseník: Pastucha – Keltner (69. Vícha), Karakasidis (54. Bartošek), Cekuras, Bráblík (77. Urban), Kysela, Mlynář, Vavrač, Bříza, Woitek, Planý (50. Novák). Trenér: Jakub Karakasidis.
Lutín: Nejezchleb – Brhel, Konečný (89. Zlatohlávek), Chrást, Los, Šoupal (71. Prucek), Schön, Körner, Šnejdar, Gallik (61. Volf), Rec. Trenér: David Rojka.