Živí tak reálné šance, že na zimní přestávku půjdou jako jeden ze tří nejlepších týmů soutěže. Ačkoli Jeseníku ztráta jednoho bodu s Černovírem pravděpodobně uškodí v honbě za první pozicí, drží se na nejvyšší příčce ze všech čtyř celků šumperského okresu.

Zápas v městské čtvrti Olomouce pro slezský tým nezačal ideálně. Uběhlo teprve 11 minut hrací doby a domácí šli do vedení, přestože neměli více ze hry. Míč za záda brankáře Vrány poslal Jakub Zachar.

„Hrálo se na těžkém rozbahněném terénu, což trochu více vyhovovalo bojovnému Černovíru. Byli jsme podle mého názoru většinu utkání lepší. Bohužel soupeř šel brzy do vedení a my naopak své šance neproměnili,“ mrzela neproduktivita jesenického trenéra Jakuba Karakasidise.

Spravedlivá dělba bodů

Hosté se přeci jen dočkali. V 69. minutě zajistil vyrovnání Matěj Planý, jenž Jeseníku vrátil potřebné sebevědomí. Za stavu 1:1 šel duel do penaltového rozstřelu, který lépe zvládl celek z lázeňského města. Z Černovíru vezl dva body.

„Dělba bodů je spravedlivá. Měli jsme sice více příležitostí, ale Slovan bojoval a nedal nám nic zadarmo,“ pokračoval Karakasidis. „To, že jsme nebodovali s Černovírem naplno, beru osobně jako ztrátu. Věřím, že mužstvo mělo na výhru. Na druhou stranu, průběh utkání odpovídá výsledku.“

FK Jeseník sehraje poslední zápas podzimní části sezony doma, v sobotu 10. listopadu přivítá Dolany.

TJ Slovan Černovír – FK Jeseník 1:2 po penaltách (penalty 3:4)

Branky: 11. Zachar – 69. Planý. Rozhodčí: Habermann – Kylar, Sedláček. ŽK: Tomčík, Zapletal – Plhák, Vavrač, Urban. Diváci: 130.

Černovír: Bláha – Zdráhal, Zachar, Smrček, Kirschbaum, Tomčík, Dočkal (70. Drábek), Zapletal, Géc, Murárik, Pulkert.

Jeseník: Vrána – Keltner, Cekuras, Karakasidis, Bráblík, Plhák, Vavrač, Bříza, Woitek, Planý (87. Nečesal), Urban (59. Novák).