Mužstvo z lázeňského města se nenechalo zaskočit bezbrankovým stavem, který platil při odchodu na přestávku. Přestože Litovel dlouho zůstávala ve hře o body, hosté ukázali trpělivost a zkušenost, která je od začátku krajského přeboru zdobí.

„Soupeř byl v prvním poločase zalezlý na své polovině a čekal na brejky. My byli celou dobu aktivnější na míči, ale bohužel se nám až na výjimky nepodařilo vytvořit lepší příležitosti. Litovel hrozila hlavně ze standardek,“ hodnotil úvod partie jesenický kouč Jakub Karakasidis.Okamžik uklidnění nastal ve 48. minutě. Krásnou individuální akci proměnil v úvodní trefu odpoledne Pavel Kysela.

Od jeho zásahu se Jeseničtí odrazili. Následně totiž na 2:0 zvýšil Lukáš Woitek, stejný hráč určil těsně před koncem výsledné skóre. Přidal třetí hostující gól a potvrdil, že ne náhodou je nejlepším snajprem Jeseníku i celého přeboru.

„Po našem prvním gólu Litovel více otevřela zadní vrátka, už to pro nás bylo jednodušší,“ dodal Karakasidis.

Fotbalisté Jeseníku vydřeli druhou výhru v řadě. Ještě před koncem podzimní části ročníku by mohli atakovat první příčku tabulky. Porvou se o ni pravděpodobně se Všechovicemi, Lutínem a Medlovem.

TJ Tatran Litovel – FK Jeseník 0:3 (0:0)


Branky: 48. Kysela, 69. a 88. Woitek. Rozhodčí: Kouřílek – Bartuněk, Kašpar. Diváci: 90.

Litovel: Nakládal – Kučera, Jindra, Kvapil, Heinz, Tomanec (81. Šutera), Bohanos, Dragon, Čep, Juráš (73. Vaněk), Baránek.

Jeseník: Pastucha – Cekuras, Nečesal, Karakasidis, Bráblík, Kysela (73. Vojtek), Plhák, Vavrač, Bříza (73. Urban), Woitek, Novák (59. Planý).