„Byl to hodně nevšední zápas. Šestnáct gólů jsem zažil naposledy v přípravce, a to jen možná. Ani pět gólů jsem nedal pěkně dlouho. Na začátku jsme dali dva rychlé góly a pak už byl soupeř odevzdaný. Vyšlo nám v podstatě všechno, " říká 24letý borec, který v zápase nejdříve ve druhé minutě otevřel skóre, ve 36. zvýšil již na 5:1, tři minuty před pauzou navýšil na 7:1 a po změně stran dával v 73. minutě třináctou a v 84. pak i poslední šestnáctou branku.

„Vždycky to s Vikýřovicemi bývá takové derby, ale nyní proti nám stáli mnohem mladší borci. Měli tam totiž dost vykartovaných hráčů a jelikož naše áčko hrálo už v sobotu, šli jsme si někteří zahrát i druhý den," popisoval důvody takto neobvyklé fotbalové demolice a zároveň s úlevou dodal, že se vyhnul pozápasové pokutě. „Kdyby to ale bylo v áčku, něco by určitě padlo," směje se civilním povoláním marketér lázeňské firmy.

Ač byl tento zatím poslední zápas velice netradiční a svým pojetím i výsledkem by se dalo říci, že byl vlastně zbytečný, je za něj David Hilbert dle svých slov nakonec docela rád. „Je fajn, že jsem si po dlouhé době mohl zahrát i za béčko. Celou sezonu mě totiž trápí různá zranění. I proto se mi tento ročník špatně hodnotí. Doufám tedy, že jsem teď chytil konečně nějakou formu," přeje si.

Fotbalisté Šumperku opět prohráli. Holice pak slaví první výhru sezóny. Petr Linet
Úvod jara v béčku, nyní málem hattrick v divizi. Jak Petr Linet hodnotí derby?

Kromě čtyř zápasů za B-tým v nejnižší z krajských soutěží ale hraje tento fanoušek Realu Madrid a obdivovatel Cristiana Ronalda zejména krajský přebor za velkolosinské áčko, které je nyní, stejně jako béčko, na sedmém místě. V tomto ročníku za něj zatím nastoupil k osmnácti střetnutím a pomohl mu čtyřmi brankami.

„Jaro úplně optimální není. Podzim jsme měli daleko lepší. Jsme ale v polovině tabulky, tak bychom rádi udělali ještě pár bodů. Čekají nás tam ještě Jeseník a Čechovice, kterým to budeme chtít ještě trochu znepříjemnit. Zkrátka spadnout už nemůžeme a ostudu si také udělat nechceme. " popisuje s úsměvem.

„S béčkem pak chceme udržet I.B třídu, protože by mělo sloužit hlavně pro naše dorostence, a tak jim chceme udržet alespoň nějakou úroveň," dodal David Hilbert a na závěr ještě lehce zapřemýšlel nad svou fotbalovou budoucností. „Ambice na vyšší soutěže by člověk měl mít vždy. Musí je ale přizpůsobit práci a časovým možnostem. Otevřený bych nějakým adekvátním nabídkám byl, ale zatím to nechávám osudu."