Na víkendové utkání proti Vikýřovicím pak dorazilo sedm stovek diváků, což je na poměry fotbalové I. B třídy bezesporu mimořádné číslo.

Slavnostní nádech sobotního duelu však domácím nakonec bohužel pokazil konečný výsledek, když od soupeře inkasovali debakl 1:6.

„Do třicáté minuty jsme dokázali s protivníkem držet krok, potom jsme bohužel odpadli a hosté nás jednoznačně přehráli. Rozhodla jejich větší hráčská kvalita,“ prozradil ve zkratce k utkání trenér Loučné Tomáš Dirgas.

Za Vikýřovice nastoupil například matador Zdeněk Opravil či šikovný střelec Jiří Uvízl, který se právě v tomto klání blýskl hattrickem. Loučná naopak postrádala čtyři klíčové hráče, kteří si ještě užívají dovolenou.

„Ale z hlediska diváckého zájmu a finančního přínosu pro klub to bylo pro nás výjimečné utkání. Chtěli jsme vytvořit divácký rekord, což se nakonec povedlo, takže jsme rádi. Taková návštěva asi nemá v I. B třídě obdoby. Škoda toho výsledku, ale takový už je někdy fotbal. Každopádně Vikýřovice budou podle mě patřit k hlavním favoritům soutěže,“ prozradil dále kouč letošního nováčka.

Loučné navíc moc nenahrál ani fotbalový los, když ve stejný termín hráli své domácí zápasy i Sobotín či Rapotín, konečné číslo v kolonce diváci tak možná mohlo být daleko vyšší.

„S myšlenkou, že za nás Radek nastoupí jsme si pohrávali už v minulosti, ale doposud to nevyšlo. Jsme proto rádi, že se nám jeho start podařilo realizovat letos. Vážíme si toho, že nám na to kývl. Všichni si to maximálně užili a pro mladší hráče to byl určitě obrovský zážitek si s ním zahrát,“ říká Tomáš Dirgas.

„Navíc Radek není nějaká namyšlená hvězda, je to normální kamarádský kluk. Je prostě jeden z nás, na jaře dokonce společně s námi slavil postup do I. B třídy. V Loučné je nesmírně oblíbený, místní by ho snad i zvolili za prezidenta,“ dodává se smíchem loučenský trenér, který se s Radoslavem Kováčem velice dobře zná už od školky.

A jak se vlastně bude vyvíjet další angažmá bývalého hráče Sigmy Olomouc, Sparty Praha, Spartaku Moskva či West Hamu United v loučenském dresu.

„To je těžká otázka. Radek má ve Spartě na starosti skauting hráčů, kteří jsou na hostování, takže víkendy má zaplněné. Navíc je teď ambasadorem reprezentační osmnáctky. On sám by si rád ještě za Loučnou zahrál, ale s jeho kalendářem to bude opravdu nesmírně složité. Takže uvidíme,“ doplnil závěrem Tomáš Dirgas.

Radoslav Kováč

Narozen: 27. 11. 1979
Věk: 39
Post: obránce
Kariéra:
Loučná nad Desnou (1988 – 1990), Šumperk (1990 – 1992), Velké Losiny (1992 – 1995), Sigma Olomouc (1995 – 2003), Sparta Praha (2003 – 2005), Spartak Moskva (2005 – 2009), West Ham United (2009 – 2011), Basilej (2011 – 2012), Liberec (2013 – 2014), Sparta Praha (2014 – 2016)
Úspěchy: mistr Evropy do 21 let z roku 2002, vítěz české fotbalové ligy se Spartou ze sezony 2004/2005