„S přípravou jsem zatím spokojený poměrně dost. Zrovna se nacházíme ve fázi, kdy se začíná zapojovat čím dál tím více hráčů a musím říct, že ty počty opravdu nejsou špatné. Věřím, že když nepřijde nějaký velký výkyv, tak to bude dobré," říká kouč s mírným optimismem v hlase.

Ten si po skončení podzimní části, po které jeho svěřenci získali jen patnáct bodů za čtyři výhry a tři remízy, stěžoval na špatnou tréninkovou morálku hráčů, která má za následek špatnou kondici a tudíž i horší výsledky. Jak ale podotýká nyní, některé věci se už začínají postupně zlepšovat.

„Po posledním podzimním zápase v Postřelmově jsem klukům řekl, že musí některé věci jednoznačně zlepšit, jinak budeme bohužel bojovat o sestup. A zatím to vypadá tak, že si to skutečně vzali k srdci a začali makat. Jak už jsem říkal, chodí nás čím dál tím více a i přístup hráčů k tréninkům samotným se výrazně zlepšil," pochvaluje si.

Další změny si pak zkušený lodivod slibuje i od nových tváří, které by tým Sulka měly do následujících jarních bojů posílit. „Přišli k nám tři hráči - Ota Trunkát z Vikýřovic, Marian Mostickyj z Konice a gólman Bronislav Jurčák z Mikulovic. Teprve ale uvidíme, zda u nás nakonec zůstanou. Jinak ale mohu říci, že jsem rád, že s námi zůstávají Ondřej Kováč s Miroslavem Podhorným," popisuje.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

V přípravných zápasech, které zábřežští borci v posledních týdnech absolvovali, si připsali dvě vítězství proti Jablonnému nad Orlicí v poměru 3:1 a Chválkovicím po výsledku 2:0. Dvakrát pak remizovali 2:2 s Českou Třebovou a Lanškrounem a ve stejném počtu zápasů padli. Nejdříve se Šternberkem 1:2 a pak i s Holešovem 0:1. Poslední zápas před startem ostrých bojů si střihnou ještě poslední na půdě divizního Šumperku.

„Pevně věřím, že se zlepšená morálka projeví i na jaře. Jen mě mrzí, že jsme v posledním podzimním zápase dostali dvě červené karty a budeme tak úplně zbytečně bez dvou hráčů. I tak ale doufám, že je dokážeme nahradit. Máme navíc příznivý los, když hned první dva zápasy hrajeme doma. Tady bychom měli být stoprocentní a získat šest bodů. Pak totiž pojedeme do Lipové a to nebude nic lehkého," uzavřel Zdeněk Opravil.

První zápas jarní části krajského přeboru odehraje Zábřeh v neděli 10. března proti Dolanům, další pak o týden později proti předposledním Bohuňovicím.předposledním Bohuňovicím.