„Kádr ještě uzavřen nemáme. Stále pracujeme na možných posilách. Co se ale týče síly, měla by zůstat stejná. Zatím k nám přišli kluci ze zrušeného zábřežského béčka. Jedná se o Vaška Ogrockého, Davida Kutala a Vojtu Doubravu. Odchody jsou zatím v řešení," popisuje lesnický kouč Jan Knobloch, který dále prozradil, že se svými svěřenci odstartoval přípravu 11. července. „Trénujeme třikrát týdně, a to v úterky, čtvrtky a pátky. Takto to chceme udržet i během sezony," dodal.

V minulém, pro Lesnici nadmíru vydařeném ročníku, se její fotbalisté umístili v A skupině olomoucké I. A třídy na čtvrtém místě s velmi slušným počtem 39 bodů. Na třetí Paseku pak ztratili čtyři body, naopak na pátý Bludov a šesté Troubelice měli náskok tříbodový. O jejich kvalitě svědčí také třetí nejlepší obrana, přičemž lépe na tom po této stránce byla pouze dvojice postupujících celků z Určic a Postřelmova.

Tohle všechno je už ale zapomenuto v historii. Od té doby už přišly dva přípravné zápasy a v nejbližší budoucnosti čeká zase nová sezona. „Hráli jsme se šumperským dorostem a Slatinicemi. V obou případech jsme prohráli 2:4. Generálku si dáme v sobotu s Chválkovicemi, které jsou plné ligových hráčů. Doufám tedy, že to bude jak prospěšné, tak i atraktivní pro lidi," poznamenal.

A aby mohli lesničtí fotbalisté pomýšlet na sezonu, která by se té předešlé mohla alespoň přiblížit, je třeba v kádru kromě již zmíněných posil udělat další opatření.

„Zkoušeli jsme hlavně mladší hráče, aby byla na jednotlivých postech větší zastupitelnost. Co se pak týče herní stránky, budeme muset zlepšit defenzivu. Ta byla vždycky naší velkou zbraní, teď v přípravě jsme s ní ale měli problémy," ví lesnický lodivod.

Rodí se nová tradice?

Pro fotbal, ale i pro sport jako takový, je vždy důležitá pořádná mládežnická základna. A to si, jak vidno, uvědomují i v Lesnici, kde v létě uspořádali kemp pro mládež, kterého se zúčastnilo celkově 36 dětí ve věku od šesti do čtrnácti let.

„Pořádali jsme tento kemp letos poprvé a musím říct, že byl nad očekávání úspěšný a nejspíš z něj uděláme novou tradici. Tak velkou účast jsme opravdu nečekali. Nebyl navíc zaměřen pouze na fotbal. Důležitý byl důraz na pohyb a sociální interakci dětí," líčí Knobloch.

Ztráta derby i vítězné šňůry

K prvnímu kolu nového ročníku se Lesničtí postaví už v neděli 13. srpna doma proti desátému týmu uplynulé sezony z Náměšti na Hané, následovat bude o týden později mač na půdě šternberského béčka. S jakými cíli se do nové výzvy pouští?

„Víme, že čtvrté místo je pro nás obrovským úspěchem a jsme za něj rádi. Zůstáváme ale nohama na zemi a cíle tedy zůstávají stejné, jako před předchozími ročníky. To znamená pohybovat se okolo osmého místa a nemít problémy s bojem o záchranu," snaží se šéf lesnické lavičky krotit možná až přemrštěné naděje některých fanoušků.

„Jinak ještě chci říct, že gratulujeme Postřelmovu k postupu do krajského přeboru. Mrzí nás ale, že už nebudou probíhat lité boje v derby a zároveň se zastaví naše šňůra vítězství s nimi," uzavřel Jan Knobloch s výbuchem smíchu.