Celek z lázeňské obce tentokrát z lavičky vedl Radek Svedek, jenž zaskočil za svého kolegu Martina Kupčíka, který byl pracovně v zahraničí.

„Penalty už jsou taková naše specialita, nedaří se nám už asi tři sezóny, chtěli jsme to konečně prolomit, ale zase to nevyšlo,“ mrzelo natažení neúspěšné série Radka Svedka.

Šumperk doma nestačil na Kozlovice
Šumperk neubránil standardky Kozlovic, závěr pak dohrál v devíti

„Na druhou stranu bod z Ústí je pro nás cenný, hráli jsme proti kvalitnímu soupeři z vrchu tabulky, mají tam několik nadstandardních hráčů. Ale i tak jsme s nimi dokázali sehrát vyrovnanou partii,“ prozradil dále Radek Svedek.

Gólový účet sobotního klání otevřela penalta na domácí straně, kdy kapitán Ústí Jan Pančochář potrestal Žídkův faul na gólmana.

Ještě do poločasu si pak losinský celek vytvořil dvě tutovky, jenž ani jednu neproměnil. Střelecky se hosté prosadili až během druhé půle, kdy pěknou trefou srovnal na 1:1 Petr Linet.

V závěru normální hrací doby Ústí svého soupeře zatlačilo a zahrozilo z několika rohových kopů, losinští hráči však nerozhodný výsledek ubránili, aby nakonec prohráli po penaltách.

V příštím kole pak Velké Losiny přivítají v neděli 3. listopadu od 14 hodin na svém hřišti nováčka soutěže z Lipové.

Sokol Ústí – TJ Sokol Velké Losiny 2:1 (1:0) Penalty: 4:3

Branky: 28. Pančochář (pen.) - 63. Linet. ŽK: Bočan – Hatala, Linet, Žák, Žídek, Hegner. Rozhodčí: Samek – Štětka, Jurčák. Diváci: 168.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Kocourek, Žídek, Kubíček – Bureš, Kováč, Žák (87. Bližňák), Kobza (78. Hegner), Hilbert – Linet. Trenér: Radek Svedek.