Domácí příznivci však nakonec příliš spokojení neodcházeli, neboť celek z lázeňské obce nezvládl po týdnu na vlastním trávníku ani druhé derby. Po Mohelnici prohrál i s týmem Jiskry a opět totožným výsledkem 1:2.

A zatímco minule určil konečné skóre již první poločas, tentokrát padly všechny tři góly teprve po přestávce.

„První půli se hrál vyrovnaný fotbal a šance byly na obou stranách. Bohužel ke kvalitě hry příliš nepřispěl špatný terén. Nedalo se hrát moc po zemi a řada míčů tak chodila vzduchem. Nás uklidnily až dva góly, které jsme po přestávce dali. Jen škoda, že jsme potom po zbytečné chybě inkasovali,“ prozradil Deníku předseda rapotínského klubu Milan Stratil.

Šumperk v poháru končí, do dalšího kola postupuje Opava.
Šumperk srazil vlastní gól v závěru. Soupeři pomohl sudí, říká kouč

O úvodní zápis hostů se postaral z levé strany střelou na vzdálenější tyč kanonýr Jiří Ševčík, pro kterého to byla již třináctá trefa této sezóny.

Pojistku pro Rapotín později přidal Mark Ostrák, jenž se trefil levačkou přesně do horního rohu domácí brány.

Za domácí už jen korigoval navrátilec do sestavy Hugo Hegner, když dostal balón za obranu a podél gólmana jej poslal do sítě.

„Určitě jsme rádi za výhru. Bylo to derby, čekaly se nervy a emoce, ale tentokrát z mého pohledu zápas proběhl docela v klidu,“ konstatoval Milan Stratil.

„My jsme samozřejmě zklamaní, už jen kvůli divákům. Je to škoda, protože když u nás Rapotín naposledy uspěl, tak hrál daleko lépe. Bohužel jsme dnes na jeho dva góly nedokázali výrazněji zareagovat,“ litoval kouč Velkých Losin Květoslav Pospíšil.

Tomu se sice do sestavy pro derby vrátil tahoun Matěj Šinogl, který však po necelé půlhodině hry kvůli svalovému zranění musel trávník zase opustit.

FK Jeseník - Řepiště
FOTO: Mladičký tým Jeseníku slaví první divizní výhru doma

„Byla to pro nás komplikace, přesto na šance jsme byli v první půli o něco aktivnější než soupeř. Po přestávce však hosté převzali iniciativu, chodili důrazně do soubojů, díky tomu získávali plno míčů, z toho pramenily jejich příležitosti, ze kterých nás dvakrát potrestali,“ dodal losinský lodivod.

TJ Sokol Velké Losiny – TJ Jiskra Rapotín 1:2 (0:0)

Branky: 82. H. Hegner – 54. Ševčík, 71. Ostrák. Rozhodčí: Šteier – Kouřílek, Vít. ŽK: Krňávek, Uvízl, Bližňák – Morong, Kocourek, Ostrák. Diváci: 680.

Velké Losiny: Hatala – Barčík, Zatloukal, Krňávek, Uvízl, Simon (73. Bližňák), H. Hegner, Žák, Šinogl (27. Kubíček), Hilbert (62. Boško), Mátl. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Rapotín: Max – Morong (46. Baum), Machalický, Vyhnánek (83. Hudec), Ševčík, Šmirják (83. Svačinka), Draňa, Kocourek, Drozd, Charvát (42. Jecu), Jankovič (46. Ostrák). Trenér: Antonín Mura.