Kdy jste začali přípravu?
Přípravu zahajujeme netradičně ihned začátkem roku, kdy se scházíme a hromadně si připravujeme taneční vystoupení na Fotbalový ples, který má za sebou již sedmý ročník. Je velice vyhledávaný a máme více jak 400 lidí na sále. Fotbalová příprava začala ve středu 17. ledna, kdy jednou týdně chodíme na tabatu k paní Hance Ruprichové ve Vikýřovicích. Tréninkové jednotky budou třikrát týdně plus přípravný zápas.

Jaké jsou změny v týmu?
Potvrzený máme návrat z hostování Adama Bureše, ze zahraničí se vrací Ondřej Žák, Ivo Lazarov a z dorostenců se zapojili Štěpán Hanulík a David Jonák. Ostatní jména zatím nebudu sdělovat. Je potřeba, aby se nejdříve zkontaktovaly mateřské oddíly. Odchod mi zatím nahlásil pouze Lukáš Kováč a Petr Linet je pracovně mimo Českou republiku. Pavel Dostál ukončil hostování z Šumperka a budeme dále jednat.Máte v plánu soustředění?
Soustředění již tradičně proběhne v místních podmínkách, kdy nám plně vyhovuje prostor místní školy a i zdejší prostředí.

Budete shánět ještě nějaké hráče?
Kreativní hráče, kteří dokážou vymyslet finální přihrávku, dát gól nebo minimálně vyprodukovat standardní situaci. Musíme se více hráčsky podílet na vstřelených gólech. Tomáš Indra všem utekl o parník a třeba Matěj Šinogl má obrovský potenciál.

Na co se budete chtít v přípravě zaměřit?
Všeobecně je známo, že mám rád fyzicky připravené hráče. Ale příprava bude rozdělená a bude po částech obsahovat vše od hrubé přípravy až po nastavení herního systému, který se nijak nebude měnit. Spíše se zaměříme, aby hráči plnili taktické pokyny v daných prostorech.

S jakými cíli půjdete do jara?
Osobně mám cíle vždy nejvyšší. Cítím se jako vítězný typ a to vyžaduji i od hráčů, aby se v zápase vydali ze všech sil. Herně jsme na podzim nepropadli, ale v určitých situacích jsme si neplnili hlavně obranné povinnosti a tím i prohrávali o jeden gól. Jelikož se jedná o můj poslední trenérský půlrok v Losinách, budu chtít vyhrát co nejvíce zápasů a vystoupat v tabulce co nejvýše. Protože vím, že hráči hrající krajský přebor v Losinách mají svoji velkou kvalitu, budu na ně tlačit, aby trénovali co nejvíce a ve vysoké kvalitě. Tomu tak bohužel poslední půlrok nebylo a to se samozřejmě odráží na jejich výkonnosti a výsledku samotném.

Přípravné zápasy:
Sulko Zábřeh – VLO - sobota 2. 2. 2019 v 17.00 hodin v Zábřehu UMTRA
VLO – Sokol Nový Malín - neděle 10. 2. 2019 ve 13.00 hodin v Šumperku UMTRA
Jeseník – VLO - sobota 16. 2. 2019 ve 14.00 hodin v Jeseníku UMTRA
23. – 24. 2. 2019 odřekl Slavoj Bruntál, jednáme o náhradě
VLO – Bohdíkov - sobota 9. 3. 2019 v 15.00 hodin v Šumperku UMTRA
VLO – Rapotín - sobota 16. 3. 2019 ve 14.00 hodin v Šumperku UMTRA