Hrající trenér Roman Kuba ale úplně spokojený nebyl. „Byl to náš nejhorší výkon v přípravě,“ uvedl na klubovém webu. Maletín se nesešel v nejsilnějším složení a mohelnický tým mu musel ještě jednoho hráče půjčit, aby nehrál v oslabení.

„To se chtě nechtě projeví na přístupu i výkonu hráčů, ale není to žádná omluva. Každý z hráčů ví, že ve všech utkáních hraje o místo v základní sestavě, ale nebylo to optimální,“ pokračoval Kuba, který se objevil na hřišti alespoň jako střídající hráč po delší pauze způsobené zraněním.

I přes horší herní projev Mohelnice utkání kontrolovala a s přehledem jej ovládla 4:1. Branky vstřelili Čank, Pinkava, Faltýnek a Fišara.

Generálkou na první ostrý jarní zápas bude souboj s lídrem I. A třídy Rapotínem. „Věřím, že náš výkon bude diametrálně odlišný,“ apeluje mohelnický kouč na své svěřence a spoluhráče. Zápas je na programu v neděli v patnáct hodin na hřišti Mohelnice.

Do soutěže potom vstoupí celek vyznávající fialové barvy s jednou novinkou. Místo sobotního odpoledne bude hrát zápasy ve stejný den, ale už v 10.15.

„Chceme dát co největší prostor dorostencům, proto jsme herní čas přesunuli. Dorostenci budou hrát nově v sobotu 13.30,“ stojí v prohlášení klubu.

Novinku si budou moci vyzkoušet hned v prvním jarním kole. A začnou zostra, protože jejich soupeřem bude lídr ze Šternberku, který drží patnácti zápasovou neporazitelnost a neztratil v těchto duelech ani bod.

FK Mohelnice – TJ Maletín 4:1

Góly Mohelnice: Čank, Pinkava, Faltýnek, Fišara.

Sestava: Rozman – Vokoun, Pinkava, Knýř, Čank – Heidenreich, Fišara, Nantl, Havlíček, Kožela – Faltýnek. Střídal: Kuba. Trenér: Roman Kuba.

Fotbalisté Šumperku (ve žlutém). Ilustrační foto
Šumperk se dostává do formy, Zedníček ze Sigmy dal první gól