Utkání nabídlo pro diváka zajímavý zápas s velkým množstvím šancí a branek, ale s hořkou pachutí pro hostující celek.

„Ať si říká, kdo chce, co chce, tak to byl prestižní zápas, protože já a několik hráčů jsme z Mohelnice,“ začal hodnocení trenér Olešnice Ladislav Gallo

Zpočátku to vypadalo, že by tým z vyšší soutěže měl jít dál. Přestože Mohelnice prohrávala od deváté minuty 1:0, tak v polovině utkání už vedla 3:1.

„Neubránili jsme dvě standardky,“ litoval inkasovaných branek domácí trenér Ladislav Gallo.

„Kdo by ode mě čekal vítr v kabině, tak se pletl. Řekl jsem klukům pouze, že musí proměnit šance, kterých bude dost,“ dodal. A měl pravdu. Příležitosti se střídaly na obou stranách.

Jeho svěřenci si slova z přestávky vzali k srdci a už v 55. minutě vedli 4:3. Další rána pro Mohelnici přišla v 70. minutě, kdy byl za urážky rozhodčího vyloučen její trenér a kapitán Roman Kuba.

„Určitě nám to pomohlo, protože to je nadstandardní hráč nejen pro krajský přebor,“ věděl domácí kouč.

„Nemám se za co schovávat. Neudržel jsem emoce a rozhodčího vulgárně urazil. Červenou kartu jsem si zasloužil. Už se to nebude opakovat. Není to dobrý příklad pro mladé hráče. Ať se na hřišti děje cokoliv, musím to v sobě udržet a být nad věcí,“ je si vědom chyby druhý nejlepší střelec krajského přeboru Roman Kuba.

Domácí tým definitivně rozhodl v nastaveném čase, kdy zkompletoval hattrick Miroslav Knápek.

„Jsem hodně spokojený s výsledkem, ale ještě více s předvedenou hrou a přístupem kluků k zápasu. Mohelnice hrozila ze spousty brejků a náš gólman nás podržel, ale i my jsme měli nespočet šancí. Pro nezasvěceného diváka to byl výborný fotbal,“ hodnotil Gallo.

„Před zápasem jsem klukům říkal, že Olešnice má několik zkušených hráčů, kteří odkopali mnoho zápasů ve vyšších soutěžích. Věděli jsme, že nás čeká po fotbalové stránce kvalitní soupeř. My jsme byli nervózní a v poslední době nám chybí klid na míči. Nemám problém přiznat, že Olešnice byla fotbalovější, ale co se dnes dělo, byl faul na fotbal. Když jsme dnes nastoupili do druhého poločasu, existoval jen jeden tým,“ vysvětloval své rozladění, které vedlo k vyloučení hrající trenér Mohelnice Roman Kuba, který byl ještě dlouho po utkání rozhořčený z výkonu rozhodčích.

Vítězný tým turnaje starších žáků - ZŠ Sluneční Šumperk.
VIDEO: Žáci ze Šumperku vybojovali velké finále McDonald’s Cupu

PĚT ZÁPASŮ STOP

Podle prvních informací pro něj bude červená karta znamenat pět zápasů stop. Směrem k rozhodčímu kromě hanlivých výroků pronesl také slova, že to tak nenechá, jenže si uvědomuje, že moc zbraní nemá.

„Jak se může v dnešní době chránit hráč nebo celkově tým, který ví, že si je rozhodčí maže na chleba. Když někdo neudrží nervy na uzdě, tak není nic jednoduššího, než mu dát červenou a stopku na čtyři až pět zápasů. Kde se může hráč dožadovat toho, aby byl potrestaný i rozhodčí v případě, že si to zaslouží? Oni nás zařežou, ale my se nemáme jak bránit,“ lituje.

„Jako protistrana budu říkat pravý opak. Pískal to kvalitní rozhodčí, kterého znám už z dob, kdy jsem jezdil na utkání jako delegát. Věděl jsem, že trend v divizích je, že rozhodčí hru pouštějí a my jsme k tomu tak přistoupili. Mohelnice byla po některých jeho výrocích podrážděná. Nechci to více komentovat. Zajímám se jen o věci, které ovlivním a tohle není jedna z nich,“ oponoval Kubovi jeho trenérský konkurent.

Olešnice se tedy může těšit na finále, ve kterém si to rozdá s Lipníkem nad Bečvou.

Olešnice u Bouzova – Mohelnice 5:3 (1:3)

Branky: 9. Sasák, 48. Novák, 51., 55. a 90+1 Knápek – 12. Kloss, 24. Pospíšil, 37. Marák. Rozhodčí: Grečmal – Pospíšil P., Pospíšil M. ŽK: Puchr, Sasák – Marák, Paulíny. ČK: Kuba. Diváci: 150.

Mohelnice: Rozman – Pospíšil, Vokoun, Kuba, Kloss (46. Paulíny), Marák, Pospíšil, Hlaváč, Heidenreich, Srdýnko, Kožela, Nantl. Trenér: Roman Kuba.