Jejich vyrovnaná sobotní partie s Kralicemi na Hané dospěla až k penaltovému rozstřelu, v němž se radovali hosté.

Skóre otevřel až těsně před odchodem na přestávku Jiří Kloss. Fotbalista, který v přátelské bitvě svým gólem popravil divizní Šumperk, zajistil první mohelnickou radost po návratu mužstva do krajského přeboru.

A pro borce nosící fialové trikoty bylo ještě lépe. Ve 46. minutě totiž míč za vlastního gólmana srazil kralický Lukáš Krobot.

„V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší a soupeře přehrávali,“ hodnotil duel trenér Mohelnice Roman Kuba. „Ale poté, co jsme zvýšili na rozdíl dvou zásahů, tak jsme se začali zbytečně bát, především po snížení Kralic na 2:1,“ hledal příčiny následného kolapsu.

Zasloužená remíza

Ochránce mohelnické branky Jakuba Horu nejprve překonal Daniel Halenka. Čtvrt hodiny po něm se trefil Josef Cibulka, který zajistil pokračování utkání do penaltového rozstřelu. Zatímco Mohelnice proměnila jen tři možnosti pokutového kopu, hosté našli čtyři úspěšné střelce, takže z mače vytěžili bod navrch.

„Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, takže remíza po devadesáti minutách je zasloužená.“ pokračoval Kuba. „Jako velké pozitivum dneška vidím hlavně to, že hned na první kolo přišlo přes sto platících diváků. Před sezonou bylo naším cílem přilákat zpátky na tribuny fanoušky, takže máme radost,“ těšilo ho.

Mohelnice v úvodním klání vydřela bod a příští víkend ji čeká první derby ročníku. V neděli 12. srpna pojede na hřiště Velkých Losin.

FK Mohelnice – FC Kralice na Hané 2:3 (1:0), po penaltách 3:4

Branky: 44. Klos, 46. Krobot (vlastní) – 60. Halenka, 74. Cibulka. Rozhodčí: Šteier – Motal, Kološ. ŽK: Kuba, Kloss, Knýř – Krobot, Halenka. Diváci: 120.

Mohelnice: Hora – Šváb, Kuba, Klimeš, Klos (81. Šmíd), Marák, Heidenreich, Srdýnko (69. Havlíček), Vokoun, Knýř, Kožela.
Kralice: Flajzar – Petržela, Prokop, Krobot, Hlačík, Němčík, Gábor (86. Troneček), Halenka, Nečas, Kobylík (21. Skalník), Cibulka.