Mohelničtí minulý týden podlehli těsně 1:2 po penaltách Litovli, brali aspoň bod. Podobný osud je čekal i tentokrát. S tím rozdílem, že se proti nim postavil dosavadní suverén soutěže z Medlova.

Úctyhodná návštěva o 250 divácích sledovala atraktivní fotbalovou podívanou plnou šancí, přestože během normální hrací doby gól nepadl. Už v 5. minutě přestřelil branku zakončením z velkého vápna domácí kapitán Roman Kuba. Hned nato zaútočil medlovský Novák, toho však zastavil brankář Jakub Hora.

Dostatek příležitostí si obě mužstva tvořila i ve druhém poločase. Svěřence hrajícího trenéra Kuby mohli například poslat do vedení Klimeš a Kožela, oba však se zakončením selhali. Podobně jako v 70. minutě hostující Ryba, jenž z tutové pozice těsně minul tyč.

Duel musel za bezbrankového stavu do penaltového rozstřelu. A Mohelnice opět potvrdila, že jí tahle disciplína nechutná. Proměnila jediný pokutový kop. To Medlov skóroval čtyřikrát a zaslouženě získal druhý bod navrch. Domácí nastoupili k penaltám v letošní sezoně už potřetí, ani jednou je ale nezvládli. Vědí tedy, na čem musí zapracovat.

Jeseník je na vlně pohody

Jestliže v Mohelnici bylo o góly nouze, něco podobného nemohli tvrdit návštěvníci utkání Jeseník – HFK Olomouc „B“.

Tým z krajského města přijížděl do Slezska s nelichotivou bilancí pěti proher za sebou a tří zápasů bez vstřelené branky. V Jeseníku se mu sice konečně podařilo skórovat, přesto po devadesáti minutách hry odcházel do kabiny se sklopenými hlavami.

Domácí totiž řádili. Nejprve v 18. minutě gólový účet otevřel jejich snajpr Lukáš Woitek, který se trefil už podesáté v aktuálním ročníku. Brzy jej napodobili spoluhráči Matěj Planý a Pavel Kysela. HFK byl ještě před odchodem na přestávku v nesnázích. Prohrával 0:3.

Hostům dal naději snížením v 52. minutě Erik Němec. Ovšem skvadra kouče Jakuba Karakasidise odpověděla zásahy Lukáš Urbana a Adama Břízy, rázem bylo vymalováno a rozhodnuto o vítězi.

Jeseník je na vlně pohody. Zvítězil už potřetí v řadě a nadále se bude držet na dosah nejvyššímu patru tabulky přeboru Olomouckého kraje. V neděli 7. října zkusí skvělou formu potvrdit na hřišti Tatranu Všechovice.

FK Mohelnice – FK Medlov 0:1 (0:0), po penaltách 1:4

Rozhodčí: Motal – Vedral, Kašpar. ŽK: Kuba, Havlíček – Srdýnko, Kux, Kuchta, Pavlík. Diváci: 250.

Mohelnice: Hora – Hlaváč, Kuba, Havlíček, Fišara, Čank (72. Šváb), Srdýnko (62. Kubíček), Kožela, Vokoun (90. Najman), Knýř, Nantl (46. Klimeš). Trenér: Roman Kuba.

FK Jeseník – HFK Olomouc „B“ 5:1 (3:0)
Branky: 18. Woitek, 28. Planý, 39. Kysela, 70. Urban, 87. Bříza – 52. Němec. Rozhodčí: Kylar – Habermann, Juřátek. ŽK: Mráz, Nečesal – Vlk. Diváci: 139.

Jeseník: Vrána – Mráz (84. Vojtek), Cekuras, Nečesal, Karakasidis, Bráblík (60. Urban), Kysela (60. Novák), Plhák, Bříza, Woitek, Planý. Trenér: Jakub Karakasidis.