„Jen v prvním poločasu jsme si vytvořili minimálně tři gólovky a celkově se do přestávky hrál opravdu kvalitní fotbal, diváci si museli přijít na své,“ prozradil úvodem mohelnický kouč Roman Kuba.

Bohužel pro domácí, ze zmíněných šancí dokázali v první půli využít jen jedinou, když museli těsně před přestávkou odpovědět na úvodní trefu soupeře.

Mohelnice vyrovnávala po pěkné individuální akci Maráka, který se uvolnil ve středu hřiště, dostal se ke střele, tu gólman Lutína jen vyrazil a dobíhající Kožela dal pohodlně do prázdné branky – 1:1.

„O přestávce jsem v kabině kluky chválil, že je to asi náš letošní nejlepší poločas, ale ve druhé části už naše hra nebyla taková. Dojeli jsme na fyzičku. Podobně jako naposledy v Dolanech, i tentokrát jsme museli nasadit pět dorostenců, kteří měli v nohách dopolední zápas své kategorie a prostě nám došly síly,“ přiznal Roman Kuba.

Domácí nakonec především neuhlídali zřejmě nejlepšího hráče na hřišti, lutínského Vojtěcha Šoupala, který dva góly zařídil sám a na jeden přihrál.

„Tohle byl jednoznačně rozdílový hráč, individuálně skvěle vybavený, dělal nám opravdu velké problémy a právě on se výraznou měrou podepsal na konečném výsledku,“ prozradil na závěr Roman Kuba.

Pro Mohelnici to byl poslední zápas v letošním krajském přeboru, když závěrečné kolo měla odehrát doma proti Hněvotínu, který však po podzimu odstoupil ze soutěže.

Trenér Šumperku Petr Strnad
Vítězství na Svátku fotbalu? Jsem naměkko, přiznal trenér Strnad

FK Mohelnice – TJ Sigma Lutín 1:3 (1:1)

Branky: 39. Kožela - 36. a 87. Šoupal, 78. Schön. Rozhodčí: Pospíšil - Sedláček, Slota. ŽK: Hrabálek. Diváci: 85.

Mohelnice: Doležal – Vokoun (77. Dunovský), Knýř, Pospíšil, Linhart – Šváb, Marák, Nantl, Čank – Kožela, Srdýnko. Trenér: Roman Kuba.