„Soupeř se lépe vypořádal se sobotním horkem, byl živější a měl více sil. My jsme s ním drželi krok v prvním poločase, kdy se hrál vyrovnaný a otevřený fotbal, po změně stran ale měli domácí převahu, kterou přetavili ve vítězství,“ prozradil po nevydařeném zápase Karel Tulis, jeden z členů klubového výboru FK Jeseník.

S Mohelnicí tak celek z lázeňského města ani na třetí pokus po návratu z divize nebodoval. Navíc po sobotní prohře přišel o druhé místo v tabulce

Hosté poprvé inkasovali ve 26. minutě, kdy se po akci z levé strany prosadil mohelnický Kožela. I Jeseník měl šance, ale Mráz a později i Bříza postrádali při svých akcích více přesnosti.

Začátek druhého půle však hostům vyšel skvěle, když po ose Mráz, Bříza, Kysela se balón dostal až k volnému Plhákovi, jenž srovnal skóre.

Paradoxně trefa na 1:1 hosty spíše ukolébala a iniciativu převzala Mohelnice, které vrátil ztracený náskok ze standardní situace Fišara.

Později domácí celek definitivně pojistil tříbodový zisk rychlým výpadem do otevřené jesenické defenzivy, kdy se trefil Daniel Ryba – 3:1.

Jeseník se v utkání musel obejít bez zraněného špílmachra Minky, scházel mu také Bráblík a zcela fit nebyl ani mladý Cundrla. Domácí tým pak postrádal ze zdravotních důvodů opory Vokouna a Knýře, zaskočit tak museli i mladíci ročníku 2004, kteří se svého úkolu zhostili nadmíru dobře.

„Tento zápas si jako trenér cením kromě výhry i z toho důvodu, že oba celky, my i Jeseník, jdou stejnou cestou, když se snaží dávat prostor mladým odchovancům, což je samozřejmě dobře pro regionální fotbal,“ přidal se s hodnocením Roman Kuba, trenér Mohelnice.

„Bylo nám jasné, že to bude vyrovnané utkání, ve kterém rozhodnou maličkosti, to se potvrdilo. Nakonec rozhodla naše pěkná standardka, kdy Pauliny našel na zadní tyči Fišaru, který dal hlavou rozdílový gól. Zápas jsme zvládli, naši mladí kluci dokázali zaskočit za chybějící zkušené spoluhráče, za což jsem moc rád,“ dodal Roman Kuba.

FK Mohelnice – FK Jeseník 3:1 (1:0)

Branky: 26. Kožela, 67. Fišara, 74. Ryba – 50. Plhák. ŽK: Šváb, Fišara – Mráz. Rozhodčí: Vedral – Petrásek, Motal. Diváci: 110.

Mohelnice: Hora – Čank, Pinkava, Dunovský, Šváb – Srdýnko (87. Zapletal), Pauliny, Fišara, Nguyen (75. Kloss) – Ryba, Kožela (80. Brulík). Trenér: Roman Kuba.

Jeseník: Vrána – Bajza, Janíček, Cekuras, Zrník – Mráz (79. Urban), Plhák, Vavrač, Kysela (89. Kmínek) – Planý (70. Cundrla), Bříza. Trenér: Bronislav Mlynář.