„Nejdříve to bylo v těch nařízených skupinkách po šesti. Teď, když je to možné, tak se připravujeme společně s dorostem, ale nejde o klasické tréninky, většinou si dáme mezi sebou fotbálek, abychom se udržovali v kondici,“ prozradil Deníku hrající mohelnický kouč Roman Kuba.

Přípravu si však jeho celek zpestřil i pátečním tréninkovým duelem se sousední Moravskou Třebovou, ve kterém nakonec Mohelnice prohrála poměrem 1:4.

„Moravská Třebová k nám jezdí trénovat, tak jsme si domluvili zápas. Splnilo to svůj účel, abychom si hlavně zahráli, nic zásadního jsme od tohoto střetnutí neočekávali. Bylo vidět, že řada kluků po skončení podzimu nic pořádně nedělala, soupeř nás přehrál,“ okomentoval ve zkratce přátelské klání Roman Kuba.

Bohužel jak se zdá, brzy budou mít nejen Mohelnice, ale i ostatní amatérské fotbalové kluby s klasickou přípravou znovu útrum. Rizikové skóre PES roste a na obzoru jsou další restrikce.

„Uvidíme, jak se všechno bude vyvíjet, ale pokud přijde zase omezení, raději aktuální přípravu ukončíme a společně se opět sejdeme až na začátku nového kalendářního roku,“ uvedl Roman Kuba.

Oficiální přípravu na jaro startuje mohelnický tým hned 5. ledna a do začátku soutěže má na programu přátelské zápasy se Zábřehem, Českou Třebovou, Litovlí a Medlovem. Jarní část krajského přeboru pak zahájí zřejmě v sobotu 20. února doma proti Kralicím.

Počítá se s tím, že minimálně první dvě kola krajského přeboru se budou hrát na hřištích s umělým povrchem, kterými však nedisponují zdaleka všechny kluby.

„Tady máme výhodu, naše umělá tráva splňuje všechny potřebné parametry, takže u nás v Mohelnici můžeme hrát. Počítáme také s tím, že naše hřiště pro začátek jara by mohl využít ještě Zábřeh a možná i Medlov, pokud se tedy nedomluví s Uničovem,“ říká Roman Kuba.

Do odvet mohelnický celek vstoupí v prakticky stejné sestavě, jako byla ta podzimní. V hledáčku jsou přesto i posily.

„Zajímáme se o tři hráče, kteří v minulosti prošli Mohelnicí, ale všechno je zatím ve fázi jednání, takže bych nerad prozrazoval jména,“ vysvětlil Roman Kuba.

S jistotou pak bude v mužstvu pokračovat veterán Lubomír Pinkava, se kterým je klub domluvený na spolupráci minimálně do konce letošního ročníku.

„Chuť do fotbalu má pořád a sám se poctivě udržuje v kondici, toho ani nemusím kontrolovat. Když si jdu večer zaběhat, pokaždé ho potkám, jak taky trénuje,“ dodává s úsměvem na adresu svého zkušeného parťáka.