Ve všech třech výherních zápasech se navíc prosadil právě kapitán Kuba. Aby toho nebylo málo, jeho sobotní branka do sítě olomouckého výběru celé klání rozhodla. Těsně před koncem prvního poločasu zvyšoval na 2:0 pro svůj tým a hosté pak stihli výsledek korigovat jediným přesným zásahem.

„Nevím, jestli mám vyloženě formu. Ale dneska jsem klidně mohl skórovat třikrát, protože těch příležitostí bylo dost. Aspoň jeden gól tam spadl, kluci mě na hřišti hledají a jsem za to jedině rád,“ těšilo jednoho z nejlepších střelců celé soutěže.

Hráči ve fialovém rozjeli bitvu od prvních okamžiků na výbornou. První přesnou trefu totiž zajistil už ve 2. minutě Jiří Kloss. Přestože po návratu z přestávky Holice průběh mače zdramatizovala díky zásahu Viktora Holešinského, vyrovnat nestihla.

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto
Šumperk inkasoval třikrát za osm minut, dál čeká na body

„Hráli jsme sice s předposledním týmem tabulky, ale HFK nepředvedl vůbec špatný výkon,“ chválil soupeře Roman Kuba. „Naštěstí jsme se dvakrát prosadili během úvodní půle. Hodně nám teď pomáhá herní pohoda a dobrá nálada v kabině, když se výsledkově daří. Také jsme dnes trošku promíchali sestavu,“ upřesnil.

Mohelničtí fotbalisté tak zapsali další úspěch a zůstávají v těsném kontaktu s úplnou špičkou tabulky přeboru Olomouckého kraje. Velmi podobně si vedou také Velké Losiny a Jeseník.

V sobotu 8. září od 16 hodin se FK Mohelnice představí na hřišti Tatranu Všechovice, kde zkusí vítěznou šňůru prodloužit.

FK Mohelnice – HFK Olomouc B 2:1 (2:0)

Branky: 2. Kloss, 45. Kuba – 51. Holešinský. Rozhodčí: Kouřílek – Kološ, Brázdi. ŽK: Kuba, Kloss – Krumpolc. Diváci: 87.

Mohelnice: Hora – Hlaváč, Najman (74. Kubíček), Kuba, Havlíček (46. Fišara), Klimeš (46. Čank), Kloss (85. Marák), Heidenreich, Kožela (64. Srdýnko), Nantl, Knýř. Trenér: Roman Kuba.

HFK Olomouc: Kubica – Henkl (64. Hladký), Kvapil (46. Holešinský), Němec, Fialka (72. Svoboda), Malenda, Stoklasa, Rada (72. Valouch), Kročil, Foukal, Krumpolc. Trenér: Milan Kovařík.

Fotbalisté FC Želatovice porazili FK Jeseník 1:0.