Hodně pozvolna začal favorit nového ročníku I. A třídy z Olešnice a po laciných ztrátách se Mohelnice dostala do vedení. Dvakrát se trefil Kožela, když poprvé využil chyby v hostující obraně a krásně obstřelil brankáře. Při druhé situaci vypálil zpoza vápna pod víko. Na 3:0 zvyšoval Srdýnko, který z úhlu trefil pod gólmanem.

Utkání vypadalo rozhodnuté, ale po rohovém kopu ještě do poločasu snížil stoper Roman Vejvoda. Následně začalo vydatně pršet a na tribunách diváci řešili, zda se přípravné utkání vůbec dohraje. Mohelnice totiž už v sobotu v 10.30 hostí Medlov, tak aby si nezničila trávník.

Nakonec se hráči vrátili na hřiště a v bouřce utkání dohráli. Nejprve hostující Bačík hlavou rybičkou dotáhl Olešnici na rozdíl jediné branky. Jenže účastník krajského přeboru využil dalšího nedorozumění v defenzivě hostů a Kožela zkompletoval hattrick. Konečné skóre stanovil Havlíček.

Ztráta opor?

Už v úvodní půli odešel ze hřiště domácí stoper Lubomír Pinkava, který se po centru srazil hlavou s protihráčem a zůstal ležet. Pár minut před koncem pak odkulhal na střídačku útočník Daniel Ryba, u kterého však pravděpodobně šlo pouze o křeče.

FK Mohelnice - 1. FC Olešnice u Bouzova 5:2 (3:1)

Branky: Kožela 3, Srdýnko, Havlíček - Vejvoda, Bačík.

Mohelnice: Hora - Vokoun, Kuba, Pinkava, Paulíny - Sdrýnko, Fišara, Nantl, Cikryt - Ryba Kožela. Střídal: Havlíček.

Olešnice: Hajtmar - Rýznar, Vejvoda, Pospíšil, Krumpolc - Bořil Šichor, Kolomazník, M. Kvapil - Malinek, Bačík. Střídali: Snášel- Sasák, J. Kvapil.