Vzhledem k restrikcím ohledně koronavirové pandemie je hodně nereálné, aby nižší soutěže včas odstartovaly. Hráči navíc nemohou společně ani trénovat a kluby tak momentálně uvízly na mrtvém bodě.

„Popravdě řečeno se u nás nyní neděje vůbec nic. Klukům jsme rozdali individuální plány a to je tak všechno,“ konstatoval krátce předseda rapotínského klubu Milan Stratil.

„Ale koupili jsme nové balóny a spravujeme reklamy sponzorů na dresech. Děláme alespoň takové ty technické věci, na které mnohdy není během sezóny tolik času,“ řekl dále s lehkým úsměvem.

Nováček letošního krajského přeboru by za normální situace pomalu finišoval s přípravou a těšil na úvodní jarní mistrák, který jej v domácím azylu na šumperské umělce čeká proti Bohuňovicím.

„V nejbližších dnech očekáváme nějaké rozhodnutí ze svazu, protože dvacátého února máme začít a nikdo stále zatím neví, co bude,“ krčí rameny šéf fotbalového Rapotína.

Fotbalisté tak toužebně vyhlíží případná rozvolnění, aby mohli minimálně zpátky na hřiště.

„Současná situace už nikoho nebaví, kdyby se povolil alespoň trénink ve skupinách po šesti, abychom se mohli, byť v omezeném režimu, zase společně sejít,“ přeje si Milan Stratil.

Za tohoto stavu ani nemá cenu se bavit o případných posilách či změnách v kádru.

„Posily nemáme dořešeny. Nové hráče, kteří tady jsou na zkoušku, trenér vlastně ani pořádně neviděl a těžko se tedy může rozhodnout, jestli u nás budou působit nebo ne. A teď někoho shánět? Situace je opravdu složitá,“ posteskl si Milan Stratil.

„A samotnou jarní část soutěže vidím v této chvíli dost pesimisticky. Zápasů na dohrání je spousta a čas se každým dnem krátí,“ míní závěrem předseda rapotínské Jiskry.