Po tomto tříbodovém zisku následně v tabulce soutěže přeskočili celek Jeseníku a sezónu tak zakončili na šestém místě.

„Do zápasu jsme šli s cílem, posunout se právě o tu jednu příčku do elitní šestky, což se nakonec povedlo. Ale musím konstatovat, že dnešní výhra byla hodně vydřená. Měli jsme sice plno šancí, které jsme však nedali a v samotném závěru protivník málem ještě srovnal krok,“ konstatoval krátce po zápase zábřežský kouč Otto Jáně.

O poločase jeho svěřenci navíc prohrávali, když právě po řadě promarněných domácích možností udeřili jako první hosté z Přerovska a krátce před půlkou se z ojedinělé akce trefil Daniel Chytil.

Během přestávky poté zábřežský klub ocenil svou úspěšnou přípravku a ve druhém dějství poté mohli nakonec oslavovat i její dospělí kolegové.

Fotbalisté Zábřehu hýřili aktivitou, měli řadu rohů, hra se odehrávala zejména na polovině soupeře a po několika zahozených akcích se domácí v 57. minutě dočkali vyrovnání. Střelou po zemi na bližší tyč se prosadil Roman Puchr.

A stejný hráč v samotném závěru pak strhl výsledek na stranu Sulka. Přesto několikrát zahrozili i hráči Brodku. Jejich asi největší příležitost spálil chvíli před koncem střídající Jiří Schmidt, který se dostal za obranu, jenže sám před zábřežským gólmanem zamířil vedle.

„My už sezónu v podstatě jen dohráváme, v pátek jsme měli závěrečnou, s hráči jsem se stačil už i oficiálně rozloučit, protože tohle pro mě bylo poslední utkání na lavičce Brodku,“ prozradil končící lodivod Tomáš Martinek.

„Zábřeh byl dnes lepší, zejména ve druhé půli nás přehrával a jen jsme čekali, kdy to tam domácím spadne. Sice i my jsme tam pár příležitostí měli, ale protivník vyhrál zaslouženě,“ uznal sportovně.

„I když je velká škoda, že jsme ten rozhodující gól inkasovali v samotném závěru hry. Na případné penalty jsme si věřili, protože máme výborného brankáře,“ dodal s úsměvem Tomáš Martinek.

SK SULKO Zábřeh – FK Brodek u Přerova 2:1 (0:1)

Branky: 57. a 87. Puchr - 38. Chytil. ŽK: Lepka – Šebesta. Rozhodčí: Šteier - Doležal, Vedral. Diváci: 350.

Zábřeh: Schubert – Schwab, Lepka, Laštůvka, Lukas (46. Holík) – Nádeníček (85. Smékal), Okleštěk, Nízký, Janák (46. Šincl) – Puchr, Sitta. Trenér: Otto Jáně.

Brodek: Šarman – Zedek, Nezval, Glauder, Heger - Šebesta, Zimčík, Buček, Drábek (68. Schmidt) – Složil, Chytil. Trenér: Tomáš Martinek.