„Máme nahrané body a tak jsem kluků říkal, ať nejsou nervózní, aby nehráli ustrašeně, ale byli odvážní,“ naznačil hned v úvodu plán mohelnických hrající trenér Roman Kuba. Jenže Šternberk měl v první polovině jasně navrch a Mohelnici držel brankář Hora. Přesto se hosté dostali do vedení po akci dva na jednoho, kterou zakončil Zifčák.

„Šternberk nás v prvním poločase jasně přejel, ukázal, že má kvalitu,“ hodnotil sportovně průběh utkání nejlepší střelec soutěže Kuba.

Pět minut před poločasovým hvizdem dokázali domácí odpovědět, když v samostatném úniku uspěl proti Kopřivovi Srdýnko. „Kloss vyhrál hlavu a Srďas gólmana prostřelil,“ přiblížil gól Roman Kuba. Pro Šternberk to byla první inkasovaná branka v jarní části sezony.

„O poločase jsme si něco řekli a druhý poločas už to bylo padesát na padesát,“ byl spokojený Kuba se zlepšeným výkonem svého mužstva. Jenže to byl opět Šternberk, kdo udeřil. Zifčák obešel v souboji jeden na jednoho bránícího hráče a připravil gól pro Pavla Kryla, který rozhodl o výhře Šternberka, který se díky tomu dotáhl na Mohelnici na rozdíl dvou bodů.

„Klukům jsem za druhý poločas poděkoval. Kdybychom takhle hráli celý zápas tak bych byl spokojený, ale uznávám kvalitu soupeře,“ zakončil domácí hrající kouč. Pro Mohelnici to byla první jarní ztráta bodů.

Mohelnice – Šternberk 1:2 (1:1)

Branky: 40. Srdýnko – 31. Zifčák, 60. Kryl. ŽK: Knýř, Marák, Kloss, Vokoun – Kuba D., Hustý, Drmola. Diváci: 150. Rozhodčí: Petrásek – Vedral, Brázdil.

Mohelnice: Hora – Čank, Knýř, Pospíšil (73. Klimeš), Vokoun – Srdýnko, Pauliny, Kuba, Kožela – Marák, Kloss. Trenér: Roman Kuba.