„Myslím si, že na začátek se hrál pěkný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Téměř hodinu měla hra docela tempo, které ale potom opadlo, což se ale v tomto horkém počasí dalo čekat. Hosté ukázali svou velkou kvalitu, letos určitě budou hrát vysoko,“ řekl úvodem trenér Postřelmova Radim Netopil.

„Soupeř byl o něco lepší na míči, celkově asi nebezpečnější, přesto i my jsme měli své šance, takže výsledek mohl být pro nás lepší. Přesto to beru jako čestnou prohru a zápas s takovým protivníkem je pro nás velká zkušenost. Takovou kvalitu jsme loni v I. A třídě nepotkali,“ prozradil dále postřelmovský kouč.

FK Medlov - Sokol Čechovice
Medlov zahájil přípravu pod novým koučem i s novým brankářem

Jeho svěřenci následně nezačali nedělní klání příliš dobře, když hned na úvod inkasovali. Potom však vyrovnali, ale v dalším průběhu nebyli delší dobu na míči, aby se do hry vrátili dvěma slibnými pokusy.

Jenže Rýznarovu střelu hosté na poslední chvíli vykopávali z brankové čáry, později pak protáhl medlovského gólmana Nimrichtr, leč následně domácí inkasovali gól do šatny při němž marně reklamovali ofsajd.

Zdroj: Lukáš Pergl

Po přestávce přidal Medlov do rozhozené postřelmovské defenzivy trefu na 1:3, domácím se už povedlo pouze snížit po pěkné individuální akci během signalizované výhody.

„Také pro nás to byl první zápas přípravy, takže jsme se zaměřili hlavně na kondici. Dopředu jsme hráli dobře, horší už to bylo v defenzivní činnosti. Ale vyhráli jsme, soupeř měl svou kvalitu, na úvod mělo tohle utkání solidní úroveň,“ okomentoval ve zkratce nedělní klání nový trenér Medlova Bruno Nezval.

Nováček z Postřelmova následně představil i již dříve avizované posily pro krajský přebor, konkrétně Rýznara, Juráska, Šincla, gólmana Neséta či mladíka Lozyňského.

Fotbalisté Jeseníku uspěli v pohárovém utkání proti Bruntálu a v dalším kole se mohou těšit na zápas se Šumperkem.
Jeseník jde v poháru dál a může se těšit na souboj se Šumperkem

„Ještě jednoho hráče bychom chtěli přivést. Dnes nám chyběli kluci ze středu zálohy, ale naši mladíci to zvládli perfektně a dokázali borce typu Nýdecký, Klos nebo Špička nahradit, což je fajn. Máme na čem stavět a konkurence je důležitá,“ dodal s úsměvem Radim Netopil.

TJ Postřelmov – FK Medlov 2:3 (1:2)

Branky: Nimrichtr 2 - Kasal, Michalik, Šléška

Postřelmov: Roubalík – Rýznar, Dus, Neumann, Wiesner – Holan, Nimrichtr, Lozyňskyj, Šincl, Jurásek – Picka. Střídali: Damiančík, Straka, Nesét. Trenér: Radim Netopil.

Medlov: Kamisch – Habáň, Srdýnko, Boxan – Čikl, J. Kasal, Bartoněk, Cikryt – Mikuta, P. Kasal, Michalik. Střídali: Kuděla, Vlček, Šléška, Romanec. Trenér: Bruno Nezval.