PB SCOM krajský přebor muži Olomouc

8. kolo:

Bohuňovice - Rapotín 1:1

Branky: 49. Poláček - 74. Jankovič.

Leoš Kalvoda (trenér Bohuňovic): „Zase jsme nehráli v úplně optimální sestavě. Nastoupili kluci, kteří normálně nezasahují u nás do zápasů. Zvládli to dobře, byl hodně těžký trenér. Ale vedli jsme zase 1:0 a zase jsme to nezvládli. Jde o to, že kluci hrají každý zápas v jiné sestavě, a to se těžko hraje. S bodem není spokojenost, měli jsme tam nějaké šance, s Rapotínem je to ztráta. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.“

Jiří Kohout (trenér Rapotína): „Chtěli jsme v Bohuňovicích zvítězit, ale vzhledem k průběhu bereme i bod. Domácí se mnohem lépe vyrovnali s náročným terénem, měli lepší pohyb a my se dostali více do hry až po vyrovnávací brance. Jsem rád za to, že jsme zastavili sérii proher už kvůli našim fanouškům, kteří jsou nejlepší v krajském přeboru.“

Želatovice - Medlov 3:3

Branky: 43. Zezulka, 55. Čtvrtníček, 80. Dluhoš - 14. Zmund, 25. Kasal, 38. Muzikant.

Zdeněk Bartoněk (hráč Medlova): „Před utkáním v Želatovicích jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Doběhla nás rozsáhlá marodka a také jsou Želatovice velmi kvalitní tým, přestože letos se jim až tak nedaří. Nicméně první poločas pro nás byl jako z říše snů, když se postupně trefili Zmund, Kasal a neskutečnou trefou Muzikant. Škoda jen, že jsme nedokázali udržet čisté konto do poločasu a ve 43. minutě po penaltě, kterou náš brankář vyrazil, z následné dorážky inkasovali. Ve druhé části už převzali iniciativu domácí. Do větších šancí se sice příliš nedostávali, o to víc však mrzí inkasované góly, kdy jeden padl po pěkné střele zpoza vápna. S tím se dalo něco dělat jen těžko. A druhý po takovém „faulu nefaulu" a následném secvičeném signálu při trestném kopu. Konečná remíza 3:3 nás tak na jednu stranu může mrzet, protože jsme ztratili vedení 3:0. Na druhou stranu, když se podíváme na sestavu, v jaké jsme utkání odehráli, můžeme být s bodem spokojeni.“

FK Medlov - FC Želatovice

Jeseník - Brodek u Přerova 2:2

Branky: 36. z pen. Bříza, 51. Kmínek - 20. Bundil, 55. Kudlička.

Libor Sláma (trenér Jeseníku): „V utkání s Brodkem jsme chtěli bodovat, protože v předchozích dvou duelech jsme prohráli a nevstřelili ani gól. Nachystali jsme se na to s kluky tak, že do něj vstoupíme aktivně a že se určitě vyskytnou šance. Věděli jsme, že nás nebude čekat jednoduché utkání, protože měli tři zápasy vítězné. Byli jsme do 25. minuty aktivnější, ale potom jsme udělali chybu, když jsme si chtěli narazit míč u lajny, soupeř šel do brejku, dal to pod sebe a vedl 1:0. Stále jsme byli aktivnější, z čehož vyplynula penalta na Bráblíka, když u něj byl soupeř pozdě. Bříza z ní vyrovnal. Měli jsme ještě do poločasu šance. Do druhé půle jsme také vstoupili aktivně a vytvořili jsme si tři šance, ale gólem skončila až situace, kdy krajní bek Brodku udělal hloupou chybu a Kmínek šel sám na bránu a krásně obstřelil gólmana. Potom jsme ale přestali hrát, což nepochopím a klukům jsem to vyčítal. Zalezli jsme a zbavovali se balónu. Brodek neměl co ztratit, přidal a dostali jsme gól po našem nedůrazu na levé straně. Musíme v tomto přidat, jsme na hřišti moc hodní. Potom mohl zápas skončit výhrou obou týmů, protože oba celky měly šance. Bod je pro nás málo, jsme zklamaní. Navíc se nám ještě zranil Cekuras, byl v nemocnici s podezřením na natržený lýtkový sval. Asi to nebude tak vážné, ale nějakou dobu s ním nebudeme moci počítat.“

David Chuda (trenér Brodku): „Od začátku utkání nepůsobíme tak, jak bychom měli. Jsme nervózní, komunikujeme s diváky a jsme zbytečně negativní. Do toho se propsaly momentální problémy se zraněními a průšvih byl na světě. Někteří hráči nastoupili se sebezapřením a protože jsme měli jen dva náhradníky, tak to bylo dnes opravdu na krev. Nicméně branku na 1:0 jsme dali nádhernou. Kombinaci Z. Kudličky s Krátkým využil Zedek k milimetrovému centru a L. Bundil se nemýlil. Poté se hraje dlouho bez šancí, až soupeře vysvobodíme naprosto zbytečnou a podle mě i přísnou penaltou - 1:1. Po promluvě v kabině se nezměnilo vůbec nic, laxní přístup trval a brzy jsme inkasovali. Poté jsme se konečně probrali a začali jsme hrát lépe. Soupeře jsme přitlačili a po centru Mlčocha míč uklidil do brány J. Kudlička. Poté nás podržel výborný Šarman. Ke konci utkání jsme měli několik zajímavých situací. Myslím si, že po hlavičce L. Bundila se měla pískat penalta, jelikož ji chytil na brankové čáře domácí hráč rukou, ale je to pouze můj soukromý pohled na věc. Rozhodčí jinak předvedli solidní výkon. Dnes jsme si za svůj výkon asi více než bod nezasloužili. Po třech vítězstvích tedy přišel menší útlum a já věřím, že do středečního vloženého kola již pojedeme v lepším zdravotním stavu. Kdyby mi někdo před sezónou řekl, že budu nespokojen s bodem z Jeseníku, tak bych mu moc nevěřil. Klukům děkuji za pěknou narozeninovou oslavu cestou zpět.“

Litovel - Zábřeh 1:1

Branky: 26. Smrček - 29. Ratiborský.

Zdeněk Pospíšil (trenér Litovle): „Do utkání jsme vstoupili aktivně, měli jsme velkou převahu. Konečně jsme hráli v plné sestavě. Dali jsme první branku po hezké akci, ale hned jsme udělali chybu v obraně a Zábřeh vyrovnal. Ke konci poločasu jsme předvedli ještě jednu pohlednou akci a míč skončil na tyči, když zakončoval Dan Smrček, který dal i první gól. Je to pro nás velká posila, podrží míč, má přihrávku i zakončení. Ve druhé půli měly oba týmy tři šance. Mužstvo musím pochválit a remíza je spravedlivá.“

Lipová - V. Losiny 6:0

Branky: 9. Klimeš, 47. Vyhlídal, 49. Pěček, 71. Klimeš, 76. Pěček, 89. Vyhlídal.

Pavel Růžička (trenér Lipové): „Celkově bych zhodnotil zápas jako nejlepší v sezoně, kluci splnili vše, co měli. Hráli jsme kombinační fotbal a ve druhé půli jsme přidali pět gólů. Chtěl bych podotknout, že soupeř byl kvalitní, ale nám všechno vycházelo. Pochvala celému mančaftu a maximální spokojenost s výsledkem i hrou. Naše góly byly pěkné, po vypracovaných kombinačních akcích. Všichni střelci dali po dvou brankách a jsou z Prostějova. Hodně nám spolupráce s Prostějovem pomohla, je nás dost a kluci jsou vyrovnaní.“

Kostelec - Lutín 2:1

Branky: 20. Skalník, 83. Skalník - 35. Komani.

Lubomír Keluc (trenér Kostelce): „Utkání bylo z naší strany špatné. Nedodrželi jsme nic, co jsme si řekli. Sice jsme dali dvě branky, ale kdyby soupeř proměnil, co proměnit měl, tak jsme určitě tři body nezískali.“

Trenér Kostelce Lubomír Keluc
Kouč Keluc po výhře nad „svým“ Lutínem: Zesnul mi táta, bylo to emoční utkání

Konice - Dolany 1:0

Branka: 27. Škrabal.

Petr Ullmann (trenér Konice): „Kluky musím pochválit, protože to bylo vydřené vítězství na těžkém terénu. Nevím, jestli to nějak přitahujeme, ale na konci prvního poločasu přišla velká průtrž a hřiště je totálně rozorané. V úvodní půli byla hra vyrovnaná. Soupeř byl kvalitní v přehodové fázi a má kvalitní záložní řadu. Podařilo se nám jít do vedení po pěkné přihrávce Romana Kameného, který vyslal do sóla Michala Škrabala, který prostřelil našeho bývalého brankáře. Kluky jsem upozorňoval o přestávce, že musíme být nadále aktivní a ne jen bránit výsledek. Za druhou půli před kluky smekám. Dolany jsme nepustili do jediné velké šance a sami jsme si jich vytvořili pět nebo šest. Jen Roman Kamený mohl dát čtyři pět gólů ze samostatných úniků. Střídající Paťa Krása tam měl gólovku. Jasně jsme Dolany přehráli bojovností a chyběla tomu jen druhá pojišťovací branka, která by zápas zlomila. Proto byl závěr ještě tak hektický. Oni už jen nakopávali, poslali do vápna i brankáře, my jsme to však zvládli a zaslouženě bereme tři body.“

Vojtěch Pospíšil (trenér Dolan): „V prvním poločase jsme měli dvě vyložené situace, ale kluci šance nedali. Z naší standardní situace z boku se potom dostal soupeř do brejku, přečíslil nás a šel do vedení. Druhý poločas jsme hráli na dva hrotové útočníky, chtěli jsme vývoj zápasu otočit, ale byl tam těžký terén, hodně podmáčený a nedalo se příliš kombinovat a nebyli jsme ani nebezpeční. Tím, že jsme to otevřeli, tak soupeř chodil do brejků.“

Mohelnice - Čechovice 2:1

Branky: 24. Ryba, 48. Cikryt - 10. Šteigl.

Lukáš Koláček (trenér Čechovic): „Měli jsme dobrý vstup do utkání. V desáté minutě jsme šli do vedení. Ale místo toho, abychom na to navázali a byli nadále aktivní, tak jsme roli opustili, přizpůsobili jsme se hře domácích, kteří praktikovali jednoduchý a účelný fotbal bez přechodové fáze. Nakopávali míče, protože na to mají dobrý tým, útočníci Kuba i Ryba jsou vysocí hráči. Výsledkem naší neaktivity a podrobení se byl vyrovnávací gól, kdy přišel nákop za obranu a střela na křížem. Myslím, že ani náš gólman Hradečný nemá čisté svědomí. Musím se na to podívat, ale na živo se mi zdálo, že to byl laciný gól. Po dlouhé době byla v kabině bouřka, protože se mi absolutně nelíbilo, že jsme nebyli do utkání vtažení. Chyběla mi tam nějaká emoce, odhodlání. Nelze se vymlouvat na hřiště, které je pro oba stejné, ale neoplývalo kvalitou pro krajský přebor. V šatně jsme si řekli nějaké pokyny, ale ve 48. minutě prohráváme 1:2 po jednoduché situaci, kdy jsme soupeři nabídli gól. Měli jsme míč dvakrát na noze, mohli jsme ho odkopnout, ale asi byli kluci ještě myšlenkama v kabinách. Potom jsme řady přeskládali, šli jsme do rizika a vyústilo to v naši lepší hru. Měli jsme dvě šance. Zelina ani Walter ale netrefili branku. Potom tam měl dva průniky Šteigl, dvakrát byl sražen ve vápně. Ani jednou se neozvala píšťalka pana rozhodčího Sedláčka. Nechci jeho výkon hodnotit, ale z mého pohledu to byly penalty. Chtěli jsme s výsledkem něco udělat, ale nepovedlo se. Domácí to zkušeně dohráli. Potkala nás první porážka ale až v 8. kole, což je pro nováčka obdivuhodné. Z prohry neděláme velké závěry a věřím, že nás může posunout dál. Nebyli jsme vyloženě horším týmem a utkání by slušela remíza. Věřím, že v dalších zápasech si můžeme vzít tyhle body zpět.“