Pětatřicet bodů z devítitřiceti možných získala Olešnice na podzim. Pod trenérem Otto Jáněm ze třinácti duelů pouze dvakrát remizovala a ani jednou neprohrála. Skóre měla jednoznačné 54:7 a náskok na druhou Paseku má v I. A třídě, skupině A čtyřbodový. Přesto na její lavičce Otto Jáně skončil.

„Udělali jsme změnu, víc bych to nekomentoval. Je to spíše interní věc,“ řekl sekretář 1. FC Olešnice František Snášel.

Klub již má náhradu. Na jeho lavičku usedl Alexandr Bokij. První variantou byl však hlavní kouč Konice Petr Ullmann. „To ale nevyšlo. Máme tady nějaké kluky, kteří hráli v Moravské Třebové, kde je trénoval, tak jsme se poptávali, oslovili ho a on to vzal,“ prozradil Snášel.

Anketa o nejlepšího trenéra v okresu Olomouc
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra kraje. Hlasujte v unikátní anketě

Bokij bude mít jasný úkol, navázat na povedený podzim a s Olešnicí postoupit do krajského přeboru. „Je to jasný cíl, chceme postoupit,“ potvrdil Snášel.

K tomu by měl zkušený kouč dostat také dvě posily. Jedna již je potvrzená. David Čikl z Medlova, kam přišel teprve v létě, již je hráčem Olešnice. O jeho bratrovi Petrovi, který je ještě hráčem divizního Rýmařova se jedná. Žádost o přestup ale již byla v pondělí podána.

„Tlačila nás bota v útoku, proto jsem je vzali,“ objasnil Snášel. Oba bratři se navíc netajili tím, že by si rádi zahráli opět spolu, jako tomu bylo v minulosti v mateřské Libině.

„Ale to nehrálo roli. Chtěli jsme je nezávisle na sobě. Máme tady takový bratrský tým. Jsou tady Heinzovi, Kvapilovi a rodina také Zapletalovi,“ odlehčil Snášel s úsměvem.

Šimon Michalik (FK Medlov).
Medlov si vyšlápl na divizní Holici, tu trápí ofenziva. K vidění i červená

Jediným odchodem pak může být přesun Adama Vlka do Šternberka, kde je momentálně na zkoušce. „Uvidíme, jak to dopadne. Náhradu za něj ale případně hledat nebudeme. Stopery máme v podobě Lukáše Heinze a Milana Olejníka,“ řekl.

Chybět bude také Jakub Juráš. „Jde na operaci, takže celé jaro nebude,“ dodal Snášel.

Olešnice se účastní zimního turnaje v Mohelnici a v prvním utkání porazila Postřelmov 9:0.