„S Losinami jsme hráli poslední zápas podzimu a chtěli jsme je porazit, jelikož nás předtím přehrály díky hráčům z áčka. To nás tehdy dost mrzelo, protože jsme v tu chvíli bojovali o první místo. Nyní už měl ale soupeř spíše mladší výběr," popisoval 38letý borec, jenž je dle svých slov na hřišti takovým univerzálem, který dlouhou dobu strávil jak v útoku, tak i v obraně.

„I tak to ale herně nebylo úplně jednoznačné, jak by se možná podle výsledku mohlo zdát. Dokázali jsme ale pronikat okénky v soupeřově obraně a postupem času se už samozřejmě naše převaha projevila," dodal.

Z padoucha hrdinou

I když dal Tomáš Verner v zápase první tři góly a v podstatě tak svůj celek za vítězstvím nasměroval, mohla být jeho role v tomto zápase přesně opačná. Hned ve druhé minutě totiž neproměnil nařízený pokutový kop. „To mě v tu chvíli hodně mrzelo a chtěl jsem to nějak napravit. Tak snad se mi to podařilo," vysvětluje civilním zaměstnáním elektroinženýr, který našel svůj domov i práci v Ostravě.

Jaroslav Janíček (v modrém)
Janíček šel do vyšší soutěže. V Postřelmově ho přeškolili a dává góly

Spoluhráči již jistě něco připravují

Ten se o první gól postaral v minutě 28., když obránce po rohu nesmyslně vracel míč zpátky na přední tyč, druhý přidal ve 40. minutě po další chybě soupeře a samostatném úniku na gólmana a třetí pak pouhých osm minut po změně stran, když si převzal míč na půli hřiště, prošel mezi obránci a zakončil přesně k tyči.

A takovýto výkon, jak už je zvykem, musí být samozřejmě po zásluze potrestán nějakou tou pokutou. „Zatím nic nepřišlo, ale nějaký ceníček v kabině máme, takže se na to spoluhráči už určitě připravují. A jestli si přečtou tento rozhovor, přijde možná i něco navíc," směje se dlouholetý fanoušek Chelsea, jehož fotbalovým vzorem v mládí byl italský útočník Christian Vieri.

Útočím i zezadu

Tomáš Verner má zatím v aktuální sezoně na svém kontě osm vstřelených gólů v deseti odehraných zápasech, čímž už pomalu začíná atakovat loňskou třináctku. „Na to, že jsem většinu zápasů hrál v obraně, tak jsem s tím spokojený fakt hodně. Vždy se i zezadu snažím chodit do útoků co nejvíce. Pravdou ale je, že dobrou polovinu jsem dal z penalt," říká.

Vedení musí být spokojeno

A daří se nejen Vernerovi, ale i Štítům jako celku. Z celkového počtu čtrnácti odehraných utkání totiž tento tým zvítězil hned osmkrát a další dva body si připsal po remízách. Díky tomu tak má na svém kontě 26 bodů a je pouze o skóre druhý za vedoucím Novým Malínem. Jeho náskok na trojici pronásledovatelů ve složení Žulová, Řetězárna a Ruda nad Moravou pak činí tři body.

„Já to zatím vidím velice pozitivně. Nevím, jaké plány má naše vedení, ale myslím si, že pokud i nadále budeme hrát na špici, tak musí být spokojeno," konstatuje.

Postup? Spíše ne

I když jsou na tom ale Štíty takhle dobře, na postup do vyšší soutěže to příliš nevypadá. „Kluci o tom sice někdy mluví, ale já osobně toho zastánce nejsem. Dříve se u nás hrála A třída a párkrát i krajský přebor, před pár lety jsme se ale dohodli, že budeme hrát B třídu s místními hráči," vysvětluje a dodává: „Vyšší soutěž už přece jen není úplná legrace. Všichni už navíc pomalu stárneme."

Hostem podcastu Hanácké ozvěny byl hokejový trenér a bývalý obránce HC Olomouc Aleš Flašar. Moderuje sportovni redaktor Deníku Ivan Němeček
Hanácké ozvěny: legenda Flašar o titulu, pádu Mory i Augustově vojně

Na tréninky nemám čas

A to je pravda. Jemu samotnému je totiž už také 38 let. To sice není žádný věk, pro fotbalistu už ale přece jen začíná být trochu hraniční. Proto také přiznává, že už žádné vyšší ambice do budoucna nemá. „Ač jsem dostal nabídky z Bludova i jiných týmů, musel jsem je odmítnout. Potřeboval bych totiž trénovat a na to nemám, i proto, že trávím celé týdny v Ostravě, moc času. Přemýšlel jsem i nad dráhou trenéra, ale na pořadu dne to zatím není. Do budoucna to ale vyloučit nemohu," uzavřel.