„Podzim se nám nepovedl. Měli jsme problémy zejména s prací hráčů, kteří dělají dvanáctky a tak jsme často venkovní zápasy nehráli kompletní. Třeba v Kožušanech a Prostějově jsme hráli v osmi lidech. Dále jsme měli i plno zraněných. A v tabulce se to bohužel projevilo," hodnotil zápas kouč i předseda Zvole v jedné osobě Petr Dvořák.

Špatná docházka způsobena mnoha nefotbalovými okolnostmi se také projevila i na zápasech, ve kterých měli jeho svěřenci herně navrch. „Kvůli absenci brankáře jsme zbytečně remizovali s Hněvotínem a béčkem Šternberka, proti kterému jsme vedli už 3:0" přiznal.

Obrovské množství změn

Tento tristní stav, který se navíc stále zhoršoval a ohrožoval klub na jeho konkurenceschopnosti tak bylo zapotřebí nějakým způsobem řešit. A nutno dodat, že ve Zvole se to podařilo více než dobře.

Muselo kvůli tomu dojít k mnohem většímu počtu změn v kádru, než je v klubech na této úrovni běžně zvykem.

„V průběhu podzimu jsme udělali narychlo nějaké přestupy. Jelikož nám brankář Šikl odjel pracovat do Norska, přivedli jsme za něj Skývu z Rapotína. Dále jsme přivedli hráče Daniela Barcala z jihomoravského Rajhradu a velkou posilou je dlouhodobý kapitán Zábřehu Martin Novák, kterého jsme přivedli teď v zimě. Kromě Šikla odešli ještě Jančík a Fiedler do Nedvězí a Hejtmánek do Palonína," vypočítává Dvořák.

Lepší zítřky na obzoru?

Nyní už ale dle jeho slov hráči, kteří museli pracovat na dvanáctihodinové směny, pracují jen osm hodin denně a ve Zvole se tak už netrpělivě vyhlížejí lepší fotbalové časy. K těm by měla samozřejmě dopomoci i kvalitní zimní příprava.

„Začali jsme 28. ledna. Budeme se chtít hlavně zaměřit jak na obranu, tak i na koncovku. V každém zápase totiž máme obrovské množství šancí a nejsme schopni je proměnit," konstatuje.

„Máme na programu také pár přátelských utkání, ať už se Sudkovem, Mohelnicí, Oskavou a generálku si dáme s Maletínem," dodává.

A jaké jsou jarní ambice Zvoleckých, kteří z celkového počtu čtrnácti zápasů zvítězili jen třikrát, čtyřikrát brali po bodu a se třinácti body pod sebou v tabulce nechávají pouze Velký Týnec s jedenácti body a Smržice, které nebodovaly ještě ani jednou?

„Budeme chtít hlavně udržet I. B třídu, hrát pohledný fotbal a také se vyhnout i záchranářským pracím. Střed tabulky by byl ideální. A po sezoně začít budovat nový kádr," vyjmenovává kouč.

„Řekl bych, že největší šanci na postup mají Hodolany. Ty totiž kromě velice kvalitního kádru mají i naprosto úžasnou podporu fanoušků. Nechci snižovat ani Kožušany nebo Slatinice, ale myslím si, že Hodolany to nějak ukopou," dodal ještě Petr Dvořák na úplný závěr.