Úvodní poločas příliš šancí nepřinesl. Největší měl hostující Šišlák, který napálil dalekonosnou střelou břevno. Na druhé straně zahrozil dvakrát domácí Nimrichtr.

„S prvním poločasem jsem spokojený. Vycházeli jsme z toho, co v Bělotíně předvedl Zábřeh, který byl aktivní na míči a dokázal soupeře pozlobit. My jsme tam měli nějaké zajímavé situace, střely a podobně,“ hodnotil domácí kouč Radim Netopil.

„Nádherný areál, krásné hřiště. Věděli jsme, že přes postavení v tabulce nás čeká těžké utkání. V prvním poločase se hrál velmi kvalitní fotbal z obou stran. My jsme se snažili tvořit hru a domácí čekali na naše chyby a chodili do nebezpečných brejků. I přes několik šancí na obou stranách branka nepadla,“ popisoval dění na trávníku svým pohledem hostující trenér Jan Březík.

Po změně stran Bělotín několikrát zahrozil. Růžky ve dvou situacích vystrčil také Postřelmov, ale ve druhé půli se hlavně bránil.

„Neměli jsme tam už skoro nic a od sedmdesáté minuty jsme byli pod velkým tlakem. Náš gólman chytil dva góly. Smekám před kluky, ale je rozdíl, jestli pošlete na hřiště ze střídačky hráče, který byl minulou sezonu ve třetí třídě a soupeř kluka, který hrál třetí ligu,“ říkal Netopil.

„Druhý poločas kopíroval první, ale postupem času jsme se dostávali do čím dál většího tlaku a posledních dvacet minut jsme už domácí zavřeli na své půlce, bohužel branka se nám vstřelit nepodařila,“ přidal se Březík.

Postřelmov tak získal první bod do tabulky krajského přeboru, Bělotín jich má v probíhajícím ročníku osm.

„Bod bereme, je první v historii klubu. Navíc je soupeř kvalitní, ale myslím, že remíza je zasloužená,“ říká Netopil.

„Utkání i přes výsledek 0:0 mělo výborné tempo a velkou kvalitu,“ dodal k zápasu Březík.

Už o víkendu pak oba týmy čeká další zápas, Postřelmov přivítá Želatovice, Bělotín zajíždí do Lipové.

TJ Postřelmov - Sokol Bělotín 0:0

Rozhodčí: Trávníček - Milek, Chládek. ŽK: Rýznar, Kupčík - Frydrych, Novosad. Diváci: 210.

Postřelmov: Arbeit - Špička, Matura (73. Straka), Damiančík (46. Picka), Holan, Rýznar, Kupčík (63. Lozyňskyj), Jurásek, Wiesner, Nimrichtr, Šincl (63. Dus). Trenér: Radim Netopil.

Bělotín: Kňura - Král, Šustal (60. Vyka), Sencovici, Vrána, Žingor (83. Stryk), Hanák, Šišlák, Vybíral, Jemelka (60. Novosad), Helešic (60. Marek). Trenér: Jan Březík.