„Dne 30. 4. 2024 bylo doručeno na sekretariát O KFS oznámení TJ Jiskry Rapotín, že k utkání druhého kola krajského poháru do Jeseníku nedostaví,“ stojí v zápisu STK.

Hráči zaplatí flastr

„Zranění, maturity, spousta různých důvodů. Neměli jsme dostatečný počet hráčů, proto jsme to zrušili. Hráči se měli na víkendovém utkání v Bělotíně domluvit, zda tam pojedou. Nakonec se ke mně finální rozhodnutí dostalo až v pondělí večer, takže jsem stihl zrušit jen rozhodčí,“ popisoval důvody předseda Jiskry Rapotín Milan Stratil, jehož áčko hraje krajský přebor.

Přitom Rapotín má k dispozici také béčko, které vévodí šumperské III. třídě, skupině A a má ambice se podívat do okresního přeboru. „Nechtěli jsme tam posílat hráče z béčka, ač jsme měli hrát proti Jeseníku B. Ten tam ale má hráče, kteří naskakují i v divizi,“ objasnil předseda.

Béčko Jeseníku tak postoupilo už do semifinále. V něm změří síly s vedoucím celkem I. A třídy, skupina A Olešnicí. Utkání se hraje ve středu 15. května v 17.00 právě v Jeseníku.

Rapotín navíc bude muset zaplatit pokutu, která by měla činit 20 tisíc korun. Sportovně-technická komise Krajského fotbalového svazu Olomouc totiž navrhla disciplinární komisi kontumaci 3:0 ve prospěch Jeseníku B a jeho postup do dalšího kola. Dále pak pokutu pro Rapotín za nedostavení se k utkání bez závažných důvodů.

„Na pokutě se budou podílet z větší části hráči, z menší klub. Zrovna jsem domluvil se zástupcem kabiny, aby to předal dál,“ prozradil Stratil.

K tomu ještě musí Rapotín Jeseníku uhradit prokazatelné náklady spojené s přípravou utkání. K dohodě by mělo dojít do příštího zasedání STK.

Rapotín hledá trenéra

Rapotín je od začátku dubna bez trenéra. Po utkání s Dolany (1:5) skončil Otto Jáně. Od té doby byl v zápise uveden jen asistent trenéra, kterým je hráč Martin Šabo.

„Nového trenéra sháníme. Po zápase s Velkými Losinami se máme potkat, zrovna jsem schůzku dojednal. Tuhle sezonu ale asi dojedeme tak, jak to je. Do toho už nebudeme vstupovat,“ sdělil Stratil.

Sedm kol před koncem je Rapotín šestý. Na třetí místo ztrácí šest bodů. „Chtěl jsem, abychom se porvali o třetí místo. Je tam nějaká naděje, ale uvidíme. Patrik Kmínek je kondiční trenér, má zkušenosti, takže to nějak povedeme takhle,“ uzavřel Stratil.