Skóre otevřel losinský Žídek, bohužel pro něj do vlastní brány.

„Před prvním gólem nás poškodil rozhodčí, byla tam nebezpečná hra vysokou nohou, my jsme pak nebyli koncentrovaní a dali si vlastní gól,“ hodnotil hostující trenér Jiří Mika.

Velké Losiny skóre otočili zásluhou Indry a Bureše.

„Za stavu 2:1 šel Šinogl sám na golmana, ale místo střelby, kterou po hráčích vyžaduji, tak nepřesně přihrál,“ litoval hostující kouč a následně přišel trest v podobě vyrovnání.

„Roman Kuba si zpracoval na šestnáctce balon na prsa a poslal jej do šibenice,“ podotkl Mika, že jeho svěřenci mu nechali příliš mnoho prostoru. Oba trenéři se shodli na tom, že hosté byli v prvním poločase lepším týmem.

Ve druhém poločase hrající trenér domácích přidal ještě další dva góly a završil hattrick. Obzvláště ten poslední stál za to.

„Díval jsem se už od začátku, že ten jejich gólman hraje hodně vysoko. Zkusil jsem ho překonat už z rozehry, to mi to ale ještě vyškrábl. Potom jsem znovu viděl, že je daleko a tak jsem vystřelil z půlky,“ přiblížil Roman Kuba svůj gól.

Hosté dokázali utkání ještě zdramatizovat, ale Mohelnice si tři body pohlídala. „Byli jsme na Kubu připraveni a on nám dá tři góly, to je moc. U posledního gólu jsme nedodrželi rozestavení při obranných standardkách, což mě mrzí,“ litoval Mika.

„Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení,“ prozradil Kuba, což byl možná jeden z důvodů úspěchu. „Jsem spokojený s ofenzivou, kde máme sílu. Podařilo se nám přes zimu dobře posílit, ale stále se pereme s úzkým kádrem,“ zakončil trenér Velkých Losin.

„Šlo vidět, že to byl první mistrovský zápas, bylo to z naší strany nervózní, ale myslím, že ve druhém poločase už jsme byli lepším týmem,“ přidal celkové hodnocení také domácí hrdina.

„Pro diváka luxusní zápas a myslím, že to byla dobrá pozvánka na ten další,“ zakončil Roman Kuba. Velké Losiny v příštím kole přivítají Dolany a Mohelnice zavítá do Dolan.

Mohelnice – Velké Losiny 5:4 (2:2)

Branky: 20. Žídek vlastní, 41., 61., 75. Kuba, 86. Kožela – 33. Indra, 38. Bureš, 80. Kobza, 90. Šinogl. ŽK: Knýř – Gargulák. Rozhodčí: Michal Pospíšil – Pavel Pospíšil, Michal Grečmal. Diváci: 102.

Mohelnice: Hora – Hlaváč, Kuba, Kret (33. Čank), Knýř, Vokoun, Srdýnko (89. Petruška), Heidenreich, Kloss (88. Pospíšil), Klimeš (75. Nantl), Kožela. Trenér: Roman Kuba.

Velké Losiny: Hatala – Pecháček (75. Kobza), Kocourek, Krupčík, Lazarov, Šinogl, Indra, Bureš (78. Žák), Kubíček, Žídek, Gargulák. Trenér: Jiří Mika.