„Před čtrnácti dny jsme po delší době znovu začali společně trénovat, ale vinou zpřísnění opatření jsme zase všechno museli stopnout. Navíc budou Vánoce a uvidíme, co vůbec bude dál v souvislosti se současnou pandemií,“ prozradil na úvod Deníku předseda rapotínského klubu Milan Stratil.

Do lednové přípravy může celek Jiskry počítat již se všemi uzdravenými hráči, k tomu hlásí i čtyři nové fotbalisty na zkoušku.

„Jsou to kluci ze Šumperku, Libiny či Vikýřovic, zatím asi nemá cenu jmenovat, teď s námi byli dvakrát a je otázkou, jak všechno dopadne,“ konstatoval dále činovník Jiskry Rapotín.

Oficiální zimní přípravu klub startuje 8. ledna v nedalekém Šumperku, vzhledem k absenci vlastního hřiště s umělým povrchem.

„U nás ty podmínky nemáme a bude i dobře, že si kluci na to zvyknou, protože také začátek jarní soutěže se pak odehraje na umělce. Se Šumperkem jsme už domluvení, v přípravě navíc využijeme i atletický tunel na Tyršáku, nějaké dny potom strávíme v tělocvičně u nás v Rapotíně. Alespoň to budou mít hráči trochu pestřejší,“ podotknul s úsměvem Milan Stratil.

Fotbalisté Mohelnice. Ilustrační foto
Mohelnice se udržuje v kondici fotbálky, střihla si i přípravu proti Třebové

V rámci přípravy odehraje Rapotín čtyři zápasy, když se střetne s divizním šumperským áčkem, jeho devatenáctkou a dále pak nastoupí proti Lanškrounu a Postřelmovu.

Krajský přebor následně Jiskra zahájí zřejmě v sobotu 20. února „doma“ v Šumperku proti Bohuňovicím, pokud tedy nedojde v této nejisté době k nějakým změnám.

Fotbalisté České Vsi
Všude máme daleko. Chybí nám pořádné derby, zní z České Vsi

„Když všechno půjde podle plánu, tak nás čeká opravdu nahuštěný program. Hlavně, abychom opravdu mohli začít hrát,“ přeje si předseda Jiskry, letošního nováčka krajského přeboru.

„Naší cílem pro jaro pak bude především záchrana v soutěži. Nesmírně důležitý tak bude každý zápas, protože nikdo neví, kdy soutěž zase může skončit a třeba zrovna v té chvíli můžete být v pásmu sestupu a je zle,“ dodal závěrem Milan Stratil.