Zůstávají tak jediným neporaženým mužstvem soutěže. Navíc doposud inkasovali pouhé dva góly a deset jich dali.

Polovinu z nich nastříleli poslední srpnovou neděli při souboji s Litovlí, proti které se do listiny střelců zapsal i zábřežský brankář Lukáš Toman.

Samotné utkání začali lépe hosté, když se z penalty ujali vedení, ve zbytku hry se však již trefovali pouze domácí fotbalisté.

Také Zábřehu dopomohl k úvodnímu zápisu pokutový kop, ke kterému se postavil již zmíněný gólman Toman a s přehledem proměnil. Nastartoval tak domácí obrat.

„Výsledek je jednoznačný, ale dlouho to byl vyrovnaný zápas, nebylo to celkově zase tak jednoduché,“ prozradil úvodem zábřežský lodivod Jaroslav Rolinek.

Nerozhodné skóre celek Sulka zlomil hned zkraje druhé půle, kdy se po spolupráci bratrů Sittových trefil na 2:1 Michal.

„Po tomto momentu z nás spadla určitá nervozita a pak už jsme vlastně proměnili každou šanci, co jsme si vypracovali,“ řekl dále kouč Sulka, jehož svěřenci později udeřili ještě třikrát.

Další trefy přidali Paclík a Žanda, skóre definitivně uzavřel svým druhým gólem v tomto utkání Michal Sitta.

„Jsme rádi, že nám začátek soutěže takto vychází. Užíváme si první místo a teď se těšíme na derby s Velkými Losinami,“ dodal závěrem Jaroslav Rolinek.

Fotbalisté Velkých Losin. Ilustrační foto
Střelci mlčí, Losiny potřetí v řadě nedaly gól

SK SULKO Zábřeh – TJ Tatran Litovel 5:1 (1:1)

Branky: 36. Toman (pen.), 46. a 74. Michal Sitta, 54. Paclík, 64. Žanda - 23. Jindra (pen.). ŽK: Kučera, Baránek. Rozhodčí: Šteier - Perutka, Štětka. Diváci: 310.

Zábřeh: Toman – Ratiborský, Laštůvka, Lepka, Schwab – Michal Sitta, Paclík, Okleštěk, Žák (65. Hymr) – Marek Sitta (79. Maistryzsin), Žanda (76. Švéda). Trenér: Jaroslav Rolinek.