Fotbalista, který ještě před třemi lety nastupoval za tým FK Mohelnice v kraji, si proto tentokrát vysloužil titul Kanonýr Deníku.

„Z mé strany to byl hodně nečekaný střelecký kousek. Na závěr sezóny jsem se z pozice stopera musel přesunout do útoku, protože nás bylo málo. A zadařilo se,“ prozradil v úvodu s úsměvem autor hattricku Jiří Kloss.

„Teď mě samozřejmě čeká nějaký příspěvek klukům do kabiny,“ doplnil, že tradiční zápisné jej rozhodně nemine.

Kromě branek mohl být spokojený také s výsledkem, když Juventus soupeře z podhůří Králického Sněžníku přehrál rozdílem třídy.

„Ani jsme takové skóre nečekali, jenže soupeř přijel v dost oslabené sestavě a pouze s jedenácti hráči do pole, takže nemohl střídat. K tomu za něj nastoupilo i několik dorostenců. Hosty jsme prakticky k ničemu nepustili, rozhodly naše zkušenosti,“ okomentoval Jiří Kloss sobotní duel.

Fotografie ze zápasu mezi celky SK Hranice a SFK ELKO Holešov
O postupech a sestupech je takřka rozhodnuto, zbývají dva otazníky

A právě zmíněné zkušenosti, to je asi hlavní deviza Juventusu, v jehož barvách nastupují vesměs bývalí hráči Mohelnice, mnohdy i dávno po čtyřicítce, kteří se zkrátka pořád chtějí bavit fotbalem.

Taková jména jako právě Kloss či Erneker, Heidenreich, Šrot, Šafář nebo Svačina jsou pak ve zdejší lokalitě pojmem.

„Všichni samozřejmě stále sledujeme, jak se Mohelnici daří v kraji, každý tam má plno kamarádů. Když budu mluvit za sebe, tak pokaždé, když je čas, zajdu se podívat na zápas a bývalé spoluhráče pozdravit. Jsem rád, že letos měli kluci opravdu parádní sezónu,“ naráží Jiří Kloss na skutečnost, že v právě skončeném ročníku výběr okolo hrajícího kouče a kanonýra Romana Kuby vybojoval v krajském přeboru třetí místo.

„Pro Mohelnici jenom dobře. A vzhledem k tomu, že letošek odehrála prakticky s minimem hráčů, o to víc je umístění mezi nejlepšími cennější. Jen škoda, že nechodí tolik diváků jako dříve,“ přemítá Jiří Kloss, jenž fotbal na vrcholovější úrovni opustil na podzim 2019.

„Upřímně by mě lákalo, zahrát si ještě vyšší soutěž, bohužel zdravotní potíže mi to nedovolují. Mám problémy s kotníky, což byl také jeden z důvodů, proč jsem tehdy skončil v Mohelnici. Teď už hraji fotbal především pro zábavu. V Juventusu ani netrénujeme, máme hodně široký kádr a kdo přijde na zápas, tak hraje,“ vysvětluje fotbalista, jehož po sezóně čeká ještě jedna klíčová událost.

Již zmíněnému lídrovi FK Mohelnice a svému kamarádovi Romanu Kubovi jde totiž za měsíc jako svědek na svatbu.

Pohárová desítka + poslední tango Bobbyho Zlámala. Libor Žůrek
V Kojetíně fotbal nejspíš nebude. Ostuda, má ho každá vesnice, říká Žůrek

„Požádal mě, určitě to je pocta a už se moc těším. Svatba je velká věc,“ říká nadšeně a životní rozhodnutí svému bývalému spoluhráči tedy vymlouvat nechce.

„Tohle už jsme si spolu vyříkali mezi čtyřmi očima, takže mu ten sňatek coby svědek určitě potvrdím,“ ujišťuje na závěr s velkým smíchem Jiří Kloss.