Předchozí vzájemné klání rozhodl jediný gól, díky kterému si na podzim Sulko odvezlo z Velkých Losin všechny tři body, tentokrát na hřišti soupeře berou dva body za výhru na penalty fotbalisté Sokola.

Slunné počasí přilákalo v neděli na zábřežský Městský stadion čtyři stovky diváků, parádní fotbalové podívané si ale příliš neužili.

Mnoho šancí se během zápasu neurodilo, na úvodní změnu skóre se pak čekalo téměř hodinu hry, když si centrovaný míč zpracoval losinský kanonýr a nejlepší střelec celé soutěže Tomáš Indra a poslal míč do sítě – 0:1.

Fotbalisté Mohelnice. Ilustrační foto
Mohelnice potrápila druhý Lutín, nakonec však favorit v závěru urval tři body

S přibývajícím časem se domácí stále více tlačili dopředu ve snaze o vyrovnání, aby jim nakonec dokonale vyšlo střídání.

V 73. minutě poslal zábřežský kouč na hřiště zkušeného Maistryzsina, jenž zhruba po sedmi minutách na trávníku hlavou vyrovnával na 1:1.

Ke konci už ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat zbytečnou chybu a oba celky se soustředily hlavně na pozornou defenzivu, o vítězi tedy musely rozhodnout až penalty.

V nich se stal pomyslným smutným hrdinou předchozí zachránce Sulka Maistryzsin, když byl jedním ze dvou neúspěšných domácích střelců, bod navíc si tak odvezly Velké Losiny.

„Hosté byli v celkovém pohledu o malinko lepší, nás dnes chyběli tři hráči ze základu, šanci tak dostali dorostenci a větší kvalita byla tentokrát na straně soupeře,“ přiznal sportovně zábřežský lodivod Jaroslav Rolinek.

„Velké Losiny byly fotbalovější, lépe kombinovaly, my jsme nedostatky nahrazovali snahou a bojovností. Vzhledem k průběhu hry jsem s bodem spokojený,“ dodal trenér Sulka.

Fotbalisté Šumperku (ve žlutém) porazili Bohumín
Šumperk se doma rozloučil výhrou, třemi góly skolil Bohumín

SK SULKO Zábřeh – TJ Sokol Velké Losiny 1:1 (0:0) na pen.: 4:5

Branky: 80. Maistryzsin - 59. Indra. Rozhodčí: Kašpar - Habermann, Sedláček. ŽK: Laštůvka – Bureš. Diváci: 400.

Zábřeh: Toman – Krňávek (59. Holík), Laštůvka, Schwab – Michal Sitta, Okleštěk, Šincl, Žák, Švéda (75. Appl) – Hymr (68. Janák), Navara (73. Maistryzsin). Trenér: Jaroslav Rolinek.

Velké Losiny: Hatala – Tejkl, Bureš (54. Kocourek), Zatloukal, Linet, Indra, Maňka, Žídek, Šinogl (46. Lazarov), Žák (81. Kubíček), Pecháček (57. Kobza). Trenér: Jiří Mika.