O moc hůře už na tom hráči Velkých Losin být nemohou. Od 30. září nepoznali pocit vítězství, padli pětkrát v řadě a během minulých tří duelů dali jediný gól. Svěřencům trenéra Jiřího Míky se zkrátka před zimní přestávkou nedaří vůbec nic.

Což se projevuje na jejich průběžném postavení. Po zatím nedohraném 15. kole soutěže (krajský přebor pokračuje už dnes) je od předposledního místa dělí pouhých pět bodů. Od potenciálních sestupových pozic dokonce jen dva.

Aktuální situace musí Sokol mrzet o to více, že partii s Litovlí měl slibně rozehranou. V 38. minutě jej totiž poslal do vedení Tomáš Indra. Vše nasvědčovalo, že mužstvo z lázeňské obce konečně získá plný počet bodů. Nestalo se.

Za domácí na začátku druhého poločasu vyrovnal Martin Miklánek. A když už padesátka diváků vyhlížela penaltový rozstřel, udělal během 88. minuty hostům čáru přes rozpočet Jan Baránek. Ten otočil skóre na stranu Tatranu. Sokolu zbyly jen oči pro pláč, něco podobného se mu stalo nedávno ve Všechovicích. Tam padl brankou z 92. minuty.

Mohelnice rozhodla ve druhé půli

Mnohem veselejší sobotní odpoledne prožili mohelničtí fotbalisté. Do Hněvotína sice odjížděli s vědomím porážky z minulého kola (2:4 od Lutína), zato v pozici papírového favorita.

Potvrdili ji. Pravda, první poločas ještě skončil bez branek a domácí za stavu 0:0 živili naděje na cenný bodový zisk. Ty jim ale sebral v 55. minutě hrající trenér a kapitán Mohelnice Roman Kuba.

Nejlepší střelec týmu poslal loňského účastníka třetí ligy do vedení. V tu chvíli ještě netušil, že vsítil rozhodující gól. Pojistku na mohelnické vítězství přidal 12 minut před koncem Vlastimil Knýř.

Mohelnice po druhé výhře z posledních tří klání zůstává v první polovině žebříčku, čímž si vystavěla solidní základ pro jarní část sezony. Před zimní přestávkou ještě v sobotu 10. listopadu pojede do Kralic na Hané.

TJ Tatran Litovel – TJ Sokol Velké Losiny 2:1 (0:1)

Branky: 47. Miklánek, 88. Baránek – 38. Indra. Rozhodčí: Sedláček – Perutka, Kreif. ŽK: Miklánek, Čep – Zatloukal, Kupčík, Gargulák. Diváci: 50.

Velké Losiny: Hatala – Kubíček (62. Kobza), Kocourek (60. Dostál), Zatloukal, Kupčík, Linet, Indra, Žídek, Pecháček, Šinogl, Gargulák. Trenér: Jiří Míka.

FC Hněvotín – FK Mohelnice 0:2 (0:0)

Branky: 55. Kuba, 78. Knýř. Rozhodčí: Bartuněk – Samek, Straka. ŽK: Čapek, Fabiánek (oba Hněvotín). Diváci: 40.
Mohelnice: Hora – Najman, Kuba, Klimeš (85. Hlaváč), Kubíček (46. Kloss), Heidenreich, Srdýnko (87. Nantl), Marák (79. Havlíček), Kožela (89. Večeř), Knýř, Čank. Trenér: Roman Kuba.