Jako by Sokolu cesta do Hněvotína vůbec neprospěla. Na tabuli svítila teprve 4. minuta a brankář Dominik Hatala už koukal za svá záda, kterak se mu v síti houpe míč. O pár vteřin později jej domácí znovu pokropili pomyslnou studenou sprchou. Na 2:0 zvýšil Michal Čapek. Jindy sebejisté Velké Losiny byly v problémech.

Které ještě prohloubil Lukáš Závodný, jenž v 11. minutě přidal třetí zásah. Jestliže svěřenci trenéra Jiřího Míky v úvodu soutěže zvládali hru dozadu téměř bez chyb, tentokrát se to samé tvrdit nedalo. Na vině mohla být i absence několika hráčů základní sestavy.

Přesto hosté nabrali druhý dech, ještě během úvodní půle. Sokol vrátil do hry o body Martin Kocourek. A zpátky na dostřel byl ve 37. minutě, kdy rozhodčí nařídil penaltu proti hněvotínské brance. Martin Kobza nezaváhal, proměnil a dal jasně najevo, že jeho mančaft nic nezabalil.

„Začátek byl katastrofální,“ připustil sekretář velkolosinského klubu Milan Grézl. „Asi do 15. minut byl Hněvotín na koni a hrál dobře. Ale pak se to začalo obracet a v závěru jsme měli navrch, domácí odpadli. My jsme bohužel pálili jednu šanci za druhou, což nás později mrzelo.“

Druhá půle bez gólů

Zatímco prvních pětačtyřicet minut přineslo až nečekaně hodně branek, po výměně stran střelci mlčeli. Nikdo další gólovou listinu nerozšířil, Hněvotín mohl slavit druhou výhru sezony. Velké Losiny naopak podruhé v řadě prohrály, minule nestačily na vedoucí Sigmu Lutín.

Necelá stovka diváků mimochodem viděla i velké množství faulů, rozhodčí v zápase udělil celkem sedm žlutých karet, z toho čtyři na domácí straně.

„Prohra s Hněvotínem je pro nás velkou ztrátou,“ tušil Grézl. „Kromě špatného začátku kluci nepředvedli zlý výkon, ale pak se nedařilo proměňovat vůbec žádné šance.“

Sokol může vyskočit zpět do sedla pohody už v neděli 9. září. Doma přivítá nedaleký Jeseník. Týmy se potkají poprvé od návratu Jesenických do krajského přeboru.

TJ FC Hněvotín – TJ Sokol Velké Losiny 3:2 (3:2)

Branky: 4. Holásek, 5. Čapek, 11. Závodný – 25. Kocourek, 37. Kobza (penalta). Rozhodčí: Šteier – Slota, Halenka. ŽK: Závodný, Šulc, Čapek, Petržela – Zatloukal, Dostál, Pecháček. Diváci: 85.

Hněvotín: Šarman – Závodný, Šulc, Fabiánek, Škrabal (64. Pospíšil), Hornich, Holásek, Čapek, Petržela, Keluc (46. Holub), Lakomý (46. Šlajs). Trenér: Petr Uvízl.
Velké Losiny: Hatala – Gargulák (52. Linet), Kocourek, Zatloukal, Kupčík (90. Kováč), Hegner, Dostál (82. Žídek), Indra, Kobza, Žák, Pecháček (64. Šinogl). Trenér: Jiří Míka.