Ve středu nejprve tým z lázeňského města porazil 5:1 devatenáctku Šumperku a stejné skóre pak zopakoval i v sobotu dopoledne proti Břidličné.

„Byly to vlastně jediné dva naše přípravné duely před nadcházející sezónou. Další víkend žádné utkání na programu nemáme, někteří kluci ještě plánují dovolenou. Teď už budeme pouze trénovat a všechno směřujeme k úvodnímu mistrovskému utkání se Zábřehem,“ řekl Deníku sekretář jesenického klubu Karel Tulis.

Tento mač by měl proběhnout v sobotu 31. července v Jeseníku, jenže podle dostupných informací požádali hosté o přeložení termínu, neboť ve stejný den mají naplánováno přátelské klání s Postřelmovem u příležitosti slavnostního otevření tamního nového sportovního areálu.

Sobotní střetnutí Jeseníku s Břidličnou poté bylo na domácí straně, shrnuto ve zkratce, ve znamení hattricku a zároveň jedné velké premiéry.

„První půli se hrál vyrovnaný fotbal, hra se odehrávala převážně mezi šestnáctkami bez výraznějších šancí,“ okomentoval úvodní dějství Karel Tulis.

Ještě před přestávkou však rozehrál svůj střelecký koncert jesenický Adam Bříza, na jeho konci byl již zmíněný hattrick.

„Ve druhé části už jsme byli lepším mužstvem a soupeře jsme jasně přehráli,“ doplnil sekretář FK Jeseník.

O nejhezčí trefu zápasu se pak postaral výstavní střelou z dálky Jiří Mráz, který tak navázal na své dva středeční zásahy proti mladíkům Šumperku.

Na sobotní klání následně bude přesto asi nejvíce vzpomínat teprve osmnáctiletý Karel Tulis mladší (syn jesenického sekretáře), jenž si proti Břidličné připsal svůj premiérový gól v mužské kategorii.

A není bez zajímavosti, že hned po skončení dopolední bitvy spěchal na turnaj do Supíkovic, kde se v barvách jesenického dorostu rozloučil s mládežnickou kategorií.

Po červnové valné hromadě následně jesenický klub vstoupí do nadcházejícího ročníku krajského přeboru s novým vedením.
Všichni navíc doufají, že po předchozích dvou covidových kolapsech se letošní ročník již odehraje celý podle plánu. A jaké sportovní cíle si poté vytyčili v Jeseníku?

„Chceme hlavně hrát pěkný fotbal a do týmu postupně zařazovat naše mladé hráče a doufat, že z nich do budoucna vyroste úspěšný mančaft,“ doplnil na závěr Karel Tulis starší.

FK Jeseník – FK Šumperk U19 5:1 (1:0)

Branky Jeseníku: Mráz 2, Vavrač, Planý, vlastní.

FK Jeseník – TJ Břidličná 5:1 (1:0)

Branky Jeseníku: Bříza 3, Mráz, Tulis.
Jeseník: Malysa (46. Červenka) – Cekuras, Janíček, Křivohlávek, Zrník – Planý, Mráz, Vavrač, Kysela – Bříza, Kutal. Střídali: Tulis, Sitař.