Před sezónou do mužstva přišel David Marcinov, jenž naposledy působil v Rakousku, z Velkých Losin získal klub Lukáše Kováče a v průběhu podzimu se z divizního Šumperku na Jesenicko vrátil Richard Zrník.

„Sezónu jsme začali velice dobře a v kompletním složení se všemi posilami jsme měli ambice bojovat o třetí čtvrté místo,“ prozradil úvodem Deníku předseda a zároveň i trenér fotbalového mužstva SK Řetězárna Ivan Kratochvíl.

„Jenže později nám onemocnělo asi osm hráčů základu, náš kapitán navíc po červené kartě vyfasoval stopku na dva zápasy a sestavu jsme najednou lepili jak se dalo. Přišlo tak několik proher, které ani nemusely být, kdybychom byli v plné sestavě,“ řekl dále Ivan Kratochvíl, který sám musel v několika duelech na hřiště jako hráč.

„Ale jinak jsme s podzimem určitě spokojení. Máme mladý, ale ambiciózní a kvalitní tým a konečně můžeme bojovat o vyšší příčky, než tomu bylo v posledních třech letech, kdy jsme se pohybovali ve spodních patrech tabulky,“ říká klubový předseda a trenér v jedné osobě.

Kromě soupeřů se pak fotbalisté České Vsi musí v soutěži popasovat také s náročným cestováním. Jako jediný zástupce Jesenicka to mají k ostatním protivníkům suverénně nejdál.

„Tohle je pro nás asi největší problém, když nehrajeme žádné pořádné derby. Třeba o soutěž níž jsou Žulová, Písečná, Bernartice nebo Mikulovice, my tady bohužel nemáme poblíž nikoho,“ mrzí Ivana Kratochvíla.

Nejbližší soupeř? 50 kilometrů

Nejbližším soupeřem je tak pro Českou Ves necelých padesát kilometrů vzdálený Bohdíkov, jinak hráči z Jesenicka většinou absolvují dvojnásobné štreky k soupeřům na Olomoucko.

„Všechno je pro nás opravdu daleko, ale to neovlivníme. Takové nejhorší trasy jsou asi do Hluboček či Konice. Alespoň jsme trochu zjednodušili cestování tím, že místo autobusem už zhruba tři roky na zápasy jezdíme auty, což je rychlejší,“ vysvětluje činovník České Vsi.

Celek Řetězárny tedy zatím může jen doufat, že z I. B třídy zamíří o stupeň výš někdo z Jesenicka nebo se sám pokusí postoupit.

A pokud bychom takto spekulovali, v rámci krajského přeboru by se nabízelo opravdu pikantní derby se sousedním Jeseníkem, což by pro zdejší region byla na fotbalovém poli bezesporu velká událost.

„Když budu mluvit čistě za sebe, jako trenér bych takovou možnost uvítal. Určitě by mě lákalo s týmem postoupit. Otázkou ale je, zda by takovou ambici měli i všichni hráči v týmu,“ dodal na závěr Ivan Kratochvíl.


Načítám tabulku …