Sokol v sobotu srazil olomoucký celek 3:0.

Realizační tým Velkých Losin během přípravy žehral na nedostatečnou produktivitu. Se střílením gólů mužstvo pokulhávalo od letošního jara. Pro start nového ročníku ale skvěle seřídilo mířidla.

Svěřenci kouče Jiřího Míky od prvního výkopu ukazovali, kdo bude na hřišti pánem. Černovír k ničemu nepustili, sami přitom kroužili na území soupeře. Ovšem na přesný zásah museli trpělivě čekat.

Matěj Šinogl, ještě na jaře hráč Šumperku, pohrdl nabídnutou penaltou. Jeho zaváhání napravil až ve 43. minutě Tomáš Indra. Ten pro změnu posílil celek z lázeňské obce poté, co opustil Rapotín. Na přestávku Sokol odcházel s vedením 2:0, vlastňák si dal po další výborné práci Indry hostující Lukáš Murárik.

Tým posílil Dostál

„Ve druhém poločase už si Černovír začal vytvářet nějaké šance, ale nám dobře zachytal brankář Hatala,“ ohlížel se za utkáním sekretář klubu Milan Grézl.

„Na konci jsme ale zase převzali otěže my, úplný závěr duelu už byl jen o hře na jednu bránu. I když se nám podařilo třikrát skórovat, klidně jsme mohli přidat pár branek navrch, šance byly,“ bilancoval.

Tři body do tabulky pečetil v 76. minutě Matěj Šinogl, jenž tak odčinil zpackaný pokutový kop. Velké Losiny rozjely krajský přebor hladkým vítězstvím 3:0 a těší se na domácí derby proti Mohelnici.

„Celé mužstvo hrálo velmi dobře,“ chválil Grézl. „A to nám ještě chyběl Gargulák, který je na dovolené a z pracovních důvodů Kováč. Novinkou je, že nás těsně před zápasem posílil Pavel Dostál,“ upřesnil.

TJ Slovan Černovír – TJ Sokol Velké Losiny 0:3 (0:2)

Branky: 43. Indra, 45. Murárik (vlastní), 76. Šinogl. Rozhodčí: Kološ – Sedláček, Brázdil. ŽK: Láner, Smrček – Zatloukal, Kupčík. Diváci: 100.

Černovír: Gross – Murárik (69. Smrček), Rak, Kirschbaum (46. Zdráhal), Vyroubal, Petrů, Láner, Zapletal (88. Hanousek), Havelka (46. Pulkert), Zachar, Kesler. Trenér: Bořivoj Petrů.

Velké Losiny: Hatala – Kocourek, Zatloukal, Kupčík, Hegner (81. Žídek), Bureš (87. Zrník), Indra, Dostál, Šinogl, Kobza (88. Hanulík), Žák. Trenér: Jiří Míka.